Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolska flaga w pochwie muzułmanki. Kontrowersyjny spektakl w Teatrze Polskim

Polska flaga w pochwie muzułmanki. Kontrowersyjny spektakl w Teatrze Polskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 wrzesień 2016 22:50

Dość skandaliczne przedstawienie zaprezentowanego podczas organizowanego na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy festiwalu Prapremier. Publiczność mogła zobaczyć Chrystusa schodzącego z krzyża, aby następnie zgwałćić muzułmankę. Podczas innej sceny w narządzie płciowym kobiety znalazła się też Polska flaga państwowa.

 

 Takie kontrowersyjne sceny pojawiły się w spektaklu pt. ,,Naše nasilje i vaše nasilje” (po polsku: Nasza przemoc i wasza przemoc” )przygotowanego przez aktorów z Chorwacji i Słowenii. Producentem przedstawienia jest teatr HAU Hebbel am Ufer w Berlinie,

 

Reżyserem kontrowersyjnego przedstawienia jest Oliver Frljić - Znany ze swoich przedstawień, które zadają niewygodne i politycznie prowokacyjne pytania – czytamy na stronie festiwalu Prapremier. Spektakl zalecany jest dla widzów powyżej 16 roku życia.

 

Materiał promocyjny spektaklu / Fot: www.festiwalprapremier.pl

 

Teatr Polski w Bydgoszczy organizuje Festiwal Prapremier od 2002 roku. Tegoroczny festiwal odbył się dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwotnie resort wicepremiera Piotra Glińskiego nie chciał przyznać jednak tej dotacji. Po interwencji bydgoskich radnych PiS, zmieniono zdanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Mundial się rozpoczął: Polacy przegrywają, w Bydgoszczy remis

  Piłkarskie święto jakim są Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej rozpoczęte. W czwartek rozegrano pierwsze mecze - w Bydgoszczy mistrz Ameryki Południowej podejmował Japonię. Tego samego dnia Polacy w Łodzi przegrali z reprezentacją Kolumbii. W weekend czekają nas na Gdańskiej dwa ciekawe mecze.

  Etykiety: Fifa U20
 • Nad Brdę zawitały potencjalne przyszłe gwiazdy piłki nożnej

  Nie raz zdarzało się, że na turniejach młodzieżowych błyszczeli przyszłe gwiazdy światowego futbolu. Dzisiaj w Polsce rozpoczynają się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, o godzinie 20:30 na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii zmierzy się w ramach rozgrywek grupy B z Ekwadorem.

  Etykiety: Fifa U20

Wiadomości sportowe

 

 

 • Frekwencja to nasz wspólny interes

  Zachęcanie do licznego udziału w wyborach to na pewno rzecz ważna z punktu rozwoju obywatelskości i demokracji. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja ma znaczenie szczególne, bowiem okręgi nie mają ustalonej ,,odgórnie” liczby mandatów. Od tego jak licznie pójdziemy w niedzielę (26 maja) na wybory, zależeć będzie liczba reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego.

 • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

  Kilkadziesiąt metrów od muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

  Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.