Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolska flaga w pochwie muzułmanki. Kontrowersyjny spektakl w Teatrze Polskim

Polska flaga w pochwie muzułmanki. Kontrowersyjny spektakl w Teatrze Polskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 wrzesień 2016 22:50

Dość skandaliczne przedstawienie zaprezentowanego podczas organizowanego na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy festiwalu Prapremier. Publiczność mogła zobaczyć Chrystusa schodzącego z krzyża, aby następnie zgwałćić muzułmankę. Podczas innej sceny w narządzie płciowym kobiety znalazła się też Polska flaga państwowa.

 

 Takie kontrowersyjne sceny pojawiły się w spektaklu pt. ,,Naše nasilje i vaše nasilje” (po polsku: Nasza przemoc i wasza przemoc” )przygotowanego przez aktorów z Chorwacji i Słowenii. Producentem przedstawienia jest teatr HAU Hebbel am Ufer w Berlinie,

 

Reżyserem kontrowersyjnego przedstawienia jest Oliver Frljić - Znany ze swoich przedstawień, które zadają niewygodne i politycznie prowokacyjne pytania – czytamy na stronie festiwalu Prapremier. Spektakl zalecany jest dla widzów powyżej 16 roku życia.

 

Materiał promocyjny spektaklu / Fot: www.festiwalprapremier.pl

 

Teatr Polski w Bydgoszczy organizuje Festiwal Prapremier od 2002 roku. Tegoroczny festiwal odbył się dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwotnie resort wicepremiera Piotra Glińskiego nie chciał przyznać jednak tej dotacji. Po interwencji bydgoskich radnych PiS, zmieniono zdanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

23 marca - Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Kosma Złotowski

 • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

  Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.