Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStowarzyszenie mieszkańców apeluje do radnych w sprawie dróg gruntowych

Stowarzyszenie mieszkańców apeluje do radnych w sprawie dróg gruntowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 listopad 2015 11:39

Jutro (poniedziałek) odbędzie się specjalna sesja Rady Miasta Bydgoszczy zwołana przez prezydenta Rafała Bruskiego. Jej tematem będzie kwestia budowy dróg lokalnych. Apel do radnych wystosowało Bydgoskiego Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy, które skupia mieszkańców dzielnic, o dość dużych potrzebach, jeżeli chodzi o budowę dróg.

 

Po wrześniowej sesji Rady Miasta, usłyszeliśmy od jednego z Radnych "ile można o tym mówić?!". Tak, my mieszkańcy tych ulic, również mamy dosyć tego gadania! Wszystko wskazuje na to, że nadeszła odpowiednia pora, aby zabezpieczyć odpowiednie środki finansowe w budżecie Miasta i rozpocząć przebudowę ulic gruntowych od nowego 2016 roku – pisze Bydgoskie Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy do radnych Rady Miasta - W opinii mieszkańców, propozycja ustalenia kryteriów wyboru budowy dróg jest potrzebna, ponieważ uporządkuje tę sferę, ale chyba wszyscy mamy świadomość, że jest to dokument czysto techniczny. Najważniejsze w tej materii są środki finansowe.

 

Z lektury tego listu można odnieść wrażenie, iż mieszkańcy obawiają się, iż poniedziałkowe obrady będą poświęcone głównie technicznemu ustalania kryteriów, które ulice powinny być bardziej priorytetowe, ale nie zapadną żadne decyzje finansowe, a bez tego ich postula, aby w ciągu kilku lat utwardzić wszystkie drogi, nie zostanie zrealizowany.

 

W tegorocznym budżecie Miasta Bydgoszczy, zostały zapisane środki - w kwocie 8,7 mln zł - na przebudowę ulic gruntowych m.in. Bydgoskich Olimpijczyków, Matki Teresy z Kalkuty. Zbudowane zostaną więc ulice, pomimo, że wcześniej informowano mieszkańców o tym, iż Miasto przygotowuje się do innych, dużych i ważnych inwestycji gromadząc środki na ich realizację. Mieszkańcom trudno zrozumieć te sprzeczności oraz pogodzić się z myślą, że nadal mogłyby pogłębiać się wieloletnie zaniechania inwestycyjne związane z nie budowaniem ulic osiedlowych – czytamy w dalszej części listu.

 

Swoje wystąpienie do radnych mieszkańcy skupieni w stowarzyszeniu kończą prośbą – Prosimy nie traktujcie nas, jak obywateli drugiej, trzeciej, czy czwartej kategorii.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.