Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy Miedzynia i Prądów przypominają prezydentowi o drogach gruntowych

Mieszkańcy Miedzynia i Prądów przypominają prezydentowi o drogach gruntowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 wrzesień 2015 18:34

W środę Rada Miasta Bydgoszczy zająć ma się obywatelskim projektem uchwały zakładającej przekazywanie od przyszłego roku na budowę dróg osiedlowych przynajmniej 35 mln zł z budżetu miasta. Dzisiaj natomiast prezydenta Rafała Bruskiego odwiedzili mieszkańcy osiedli, gdzie potrzeby infrastrukturalne są dość duże – Miedzynia i Prądów.

 

Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy jako pierwsze złożyło projekt obywatelski, który zakładał przekazywanie na budowę dróg osiedlowych 1,5% wpływów z podatku od nieruchomości z tych dzielnic. Z powodu błędów formalnych nie trafił on jednak nawet pod obrady Rady Miasta.

 

W środę głosowana będzie natomiast inicjatywa obywatelska, której liderem jest radny niezrzeszony Bogdan Dzakanowski, dlatego Stowarzyszenie zdecydowało się przedstawić rację przemawiające za rozpoczęciem programu budowy dróg osiedlowych.

 

Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy podnosi, że na terenie obu osiedli działa 534 firm, z których 333 mieści się przy ulicach gruntowych. Z racji, że przedsiębiorcy płacą wyższe podatki od nieruchomości, stowarzyszenie upomina się o utwardzenie tych dróg, gdyż część firm z powodu takiego traktowania przez władze miasta, może się zdecydować wyprowadzić z Bydgoszczy.

 

Żyjemy tu, pracujemy, płacimy podatki, chcielibyśmy móc się pochwalić przed naszymi gośćmi nie tylko piękną Wyspą Młyńską, ale też nie wstydzić się okolic naszych domów – pisze Stowarzyszenie do prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Dalsza debata nad tą ważna dla wielu bydgoszczan kwestią odbędzie się na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Relacje z nich przedstawimy oczywiście na naszych łamach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.