Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy Miedzynia i Prądów przypominają prezydentowi o drogach gruntowych

Mieszkańcy Miedzynia i Prądów przypominają prezydentowi o drogach gruntowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 wrzesień 2015 18:34

W środę Rada Miasta Bydgoszczy zająć ma się obywatelskim projektem uchwały zakładającej przekazywanie od przyszłego roku na budowę dróg osiedlowych przynajmniej 35 mln zł z budżetu miasta. Dzisiaj natomiast prezydenta Rafała Bruskiego odwiedzili mieszkańcy osiedli, gdzie potrzeby infrastrukturalne są dość duże – Miedzynia i Prądów.

 

Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy jako pierwsze złożyło projekt obywatelski, który zakładał przekazywanie na budowę dróg osiedlowych 1,5% wpływów z podatku od nieruchomości z tych dzielnic. Z powodu błędów formalnych nie trafił on jednak nawet pod obrady Rady Miasta.

 

W środę głosowana będzie natomiast inicjatywa obywatelska, której liderem jest radny niezrzeszony Bogdan Dzakanowski, dlatego Stowarzyszenie zdecydowało się przedstawić rację przemawiające za rozpoczęciem programu budowy dróg osiedlowych.

 

Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy podnosi, że na terenie obu osiedli działa 534 firm, z których 333 mieści się przy ulicach gruntowych. Z racji, że przedsiębiorcy płacą wyższe podatki od nieruchomości, stowarzyszenie upomina się o utwardzenie tych dróg, gdyż część firm z powodu takiego traktowania przez władze miasta, może się zdecydować wyprowadzić z Bydgoszczy.

 

Żyjemy tu, pracujemy, płacimy podatki, chcielibyśmy móc się pochwalić przed naszymi gośćmi nie tylko piękną Wyspą Młyńską, ale też nie wstydzić się okolic naszych domów – pisze Stowarzyszenie do prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Dalsza debata nad tą ważna dla wielu bydgoszczan kwestią odbędzie się na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Relacje z nich przedstawimy oczywiście na naszych łamach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.