Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy Miedzynia i Prądów przypominają prezydentowi o drogach gruntowych

Mieszkańcy Miedzynia i Prądów przypominają prezydentowi o drogach gruntowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 wrzesień 2015 18:34

W środę Rada Miasta Bydgoszczy zająć ma się obywatelskim projektem uchwały zakładającej przekazywanie od przyszłego roku na budowę dróg osiedlowych przynajmniej 35 mln zł z budżetu miasta. Dzisiaj natomiast prezydenta Rafała Bruskiego odwiedzili mieszkańcy osiedli, gdzie potrzeby infrastrukturalne są dość duże – Miedzynia i Prądów.

 

Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy jako pierwsze złożyło projekt obywatelski, który zakładał przekazywanie na budowę dróg osiedlowych 1,5% wpływów z podatku od nieruchomości z tych dzielnic. Z powodu błędów formalnych nie trafił on jednak nawet pod obrady Rady Miasta.

 

W środę głosowana będzie natomiast inicjatywa obywatelska, której liderem jest radny niezrzeszony Bogdan Dzakanowski, dlatego Stowarzyszenie zdecydowało się przedstawić rację przemawiające za rozpoczęciem programu budowy dróg osiedlowych.

 

Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy podnosi, że na terenie obu osiedli działa 534 firm, z których 333 mieści się przy ulicach gruntowych. Z racji, że przedsiębiorcy płacą wyższe podatki od nieruchomości, stowarzyszenie upomina się o utwardzenie tych dróg, gdyż część firm z powodu takiego traktowania przez władze miasta, może się zdecydować wyprowadzić z Bydgoszczy.

 

Żyjemy tu, pracujemy, płacimy podatki, chcielibyśmy móc się pochwalić przed naszymi gośćmi nie tylko piękną Wyspą Młyńską, ale też nie wstydzić się okolic naszych domów – pisze Stowarzyszenie do prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Dalsza debata nad tą ważna dla wielu bydgoszczan kwestią odbędzie się na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Relacje z nich przedstawimy oczywiście na naszych łamach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.