Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: ZIT potrzebny nam ,,tylko” do pozyskania środków

Bruski: ZIT potrzebny nam ,,tylko” do pozyskania środków

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 kwiecień 2015 10:36

Pytany o brak porozumienia w bydgosko-toruńskim ZIT prezydent Rafał Bruski stwierdza, że Bydgoszcz w ramach ZIT chce pozyskać tylko środki unijne i dalszy planów wobec współpracy z Toruniem nie ma. Włodarz Bydgoszczy apelował przy tym o rozwagę do prezydenta Torunia, który blokuje zawiązanie wymaganego przez ministerstwo porozumienia.

 

- Intencją tego co wdrażamy jest jak najszybsze dostosowanie naszych regulacji do wymogów ministerstwa, tak abyśmy mogli aplikować po środki unijne – wyjaśniał prezydent Rafał Bruski - Rok temu pamiętacie państwo była napięta atmosfera, ja osobiście na pewno na tym porozumieniu co było zawarte, z tego co można przeczytać, sporo straciłem a mniej zyskałem, ale uważałem, że cel uświęca środki, a tym celem są znaczne środki z Unii Europejskiej, po które warto sięgnąć.

 

Prezydent Bydgoszczy podkreślił jednak stanowczo - Przyjmuje, że ZIT to tylko porozumienie mające posłużyć pozyskaniu tego wsparcia, które jest tutaj planowane. I tylko tak je traktuje.

 

Daje on zatem jasny przekaz, że Bydgoszcz w żadne stowarzyszenia nie planuje się włączać. Bruski przypomniał, że przyjęte przed rokiem porozumienie zostało zaakceptowane tylko dzięki temu, że jeden z radnych się wstrzymał. Wyraził on pogląd, że dzisiaj dla jakichkolwiek zmian, które osłabią pozycję Bydgoszczy, nie będzie akceptacji w Radzie Miasta.

 

Dzisiaj w Bydgoszczy spotyka się Komitet Monitorujący ZIT.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Wiadomości z regionu

Śledź nas