Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: ZIT potrzebny nam ,,tylko” do pozyskania środków

Bruski: ZIT potrzebny nam ,,tylko” do pozyskania środków

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 kwiecień 2015 10:36

Pytany o brak porozumienia w bydgosko-toruńskim ZIT prezydent Rafał Bruski stwierdza, że Bydgoszcz w ramach ZIT chce pozyskać tylko środki unijne i dalszy planów wobec współpracy z Toruniem nie ma. Włodarz Bydgoszczy apelował przy tym o rozwagę do prezydenta Torunia, który blokuje zawiązanie wymaganego przez ministerstwo porozumienia.

 

- Intencją tego co wdrażamy jest jak najszybsze dostosowanie naszych regulacji do wymogów ministerstwa, tak abyśmy mogli aplikować po środki unijne – wyjaśniał prezydent Rafał Bruski - Rok temu pamiętacie państwo była napięta atmosfera, ja osobiście na pewno na tym porozumieniu co było zawarte, z tego co można przeczytać, sporo straciłem a mniej zyskałem, ale uważałem, że cel uświęca środki, a tym celem są znaczne środki z Unii Europejskiej, po które warto sięgnąć.

 

Prezydent Bydgoszczy podkreślił jednak stanowczo - Przyjmuje, że ZIT to tylko porozumienie mające posłużyć pozyskaniu tego wsparcia, które jest tutaj planowane. I tylko tak je traktuje.

 

Daje on zatem jasny przekaz, że Bydgoszcz w żadne stowarzyszenia nie planuje się włączać. Bruski przypomniał, że przyjęte przed rokiem porozumienie zostało zaakceptowane tylko dzięki temu, że jeden z radnych się wstrzymał. Wyraził on pogląd, że dzisiaj dla jakichkolwiek zmian, które osłabią pozycję Bydgoszczy, nie będzie akceptacji w Radzie Miasta.

 

Dzisiaj w Bydgoszczy spotyka się Komitet Monitorujący ZIT.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Niesłyszący mogą śledzić sesje Sejmiku Województwa

  W poniedziałek odbędzie się druga sesja Sejmiku Województwa, której transmisja na żywo będzie tłumaczona na język migowy. Pierwsza odbyła się przed miesiącem, ale nie poinformowano wówczas szerzej o tej funkcjonalności. 23 września sesja rozpocznie się o godzinie 11:00.

 • O tym dlaczego są to nudne wybory

  Za trzy tygodnie odbędą się najważniejsze wybory z cyklu, który rozpoczął się ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi. To jednak wybory samorządowe budziły znacznie większe emocje społeczne niż ma to miejsce teraz. Słyszę wiele opinii, że jest to nudna kampania. Dlaczego tak jest?

Wiadomości z regionu

Śledź nas