Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZwiązkowcy obawiają się, że pracownicy szpitala mogą zarabiać po 4 zł na godzinę

Związkowcy obawiają się, że pracownicy szpitala mogą zarabiać po 4 zł na godzinę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 luty 2015 20:01

Niemal pewne jest, że dojdzie do konfrontacji związkowców z dyrekcją Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Zarząd szpitala i przedstawiciele pracowników nie mogą dojść do porozumienia, co tylko potwierdziło czwartkowe spotkanie z wojewodą na temat sytuacji społecznej w kujawsko-pomorskim.

Obecny na spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciel władz szpitala wyjaśniał, że placówka chce wydzielić wydziały związane z utrzymaniem czystości wewnętrznej firmie w celu uzyskania oszczędności.

 

W odpowiedzi Jarosław Kościelny z nakielskiej Solidarności przytoczył przykład szpitala Nakle nad Notecią, gdzie wdrożono już ,,outsortingowe” rozwiązanie i gdzie pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie czystości mają zarabiać poniżej 4 zł na godzinę. Zdaniem Kościelnego prywatny podmiot wykorzystuje bowiem trudną sytuację na rynku pracy.

 

Obawę, że pracownicy będą zarabiać w okolicach 4 zł na godzinę wyraził także przewodniczący NSZZ Solidarność w Regionie Bydgoskim Leszek Walczak.

 

W przyszłym tygodniu związkowców ze szpitala im. Jurasza mają oficjalnie rozpocząć spór z pracodawcą. Niewykluczone jest podjęcie działań protestacyjnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu