Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZwiązkowcy obawiają się, że pracownicy szpitala mogą zarabiać po 4 zł na godzinę

Związkowcy obawiają się, że pracownicy szpitala mogą zarabiać po 4 zł na godzinę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 luty 2015 20:01

Niemal pewne jest, że dojdzie do konfrontacji związkowców z dyrekcją Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Zarząd szpitala i przedstawiciele pracowników nie mogą dojść do porozumienia, co tylko potwierdziło czwartkowe spotkanie z wojewodą na temat sytuacji społecznej w kujawsko-pomorskim.

Obecny na spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciel władz szpitala wyjaśniał, że placówka chce wydzielić wydziały związane z utrzymaniem czystości wewnętrznej firmie w celu uzyskania oszczędności.

 

W odpowiedzi Jarosław Kościelny z nakielskiej Solidarności przytoczył przykład szpitala Nakle nad Notecią, gdzie wdrożono już ,,outsortingowe” rozwiązanie i gdzie pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie czystości mają zarabiać poniżej 4 zł na godzinę. Zdaniem Kościelnego prywatny podmiot wykorzystuje bowiem trudną sytuację na rynku pracy.

 

Obawę, że pracownicy będą zarabiać w okolicach 4 zł na godzinę wyraził także przewodniczący NSZZ Solidarność w Regionie Bydgoskim Leszek Walczak.

 

W przyszłym tygodniu związkowców ze szpitala im. Jurasza mają oficjalnie rozpocząć spór z pracodawcą. Niewykluczone jest podjęcie działań protestacyjnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

  11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas