Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz z Toruniem wspólnie będzie rozwijać doradztwo zawodowe

Bydgoszcz z Toruniem wspólnie będzie rozwijać doradztwo zawodowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 wrzesień 2014 19:49

Z inicjatywy związku Pracodawcy Pomorza i Kujaw zawarto z miastem Bydgoszczą i Toruniem porozumienie na pozyskanie wspólnie funduszy z puli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych środków na stworzenie nowoczesnego programu doradztwa zawodowego.

W poniedziałek w bydgoskim ratuszu miała miejsce uroczystość podpisania porozumienia z udziałem prezesa Pracodawców Pomorza i Kujaw Mirosława Ślachciaka oraz prezydentów Rafała Bruskiego i Michała Zaleskiego.

 

Z punktu widzenia praktycznego chodzi o zwiększenie skuteczności doradztwa zawodowego – Pracodawcy często mają problemy ze znalezieniem przygotowanych do pracy w danym zawodzie pracowników – podkreślał prezes Mirosław Ślachciak. Jego organizacja wzoruje się tutaj na działaniach podejmowanych w Niemczech, gdzie proces kształcenia zawodowego blisko jest konsultowany z przedstawicielami przemysłu, którzy wiedzą najlepiej jacy pracownicy będą potrzebni.

 

W uroczystym podpisaniu porozumienia uczestniczyła także przewodnicząca Sejmiku Województwa Dorota Jakuta, która wyraziła duże poparcie dla tej inicjatywy. Liderem projektu będzie Związek Pracodawców ,,Pracodawcy Pomorza i Kujaw” z siedzibą w Bydgoszczy i to prezes tej organizacji będzie stał na czele Rady Programowej.

 

Strony wyraziły nadzieje, że w przyszłości uda się ten projekt rozszerzyć na kolejne powiaty województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu