Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzięki bydgoskim staraniom mamy nowy zawód techniczny

Dzięki bydgoskim staraniom mamy nowy zawód techniczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 wrzesień 2014 14:08

W sierpniu Ministerstwo Edukacji Narodowej wpisało nowy zawód technik chłodnictwa i klimatyzacji. Zapotrzebowanie na kształcenie w tym kierunku postulowały bydgoskie środowiska oraz Zespół Szkół nr 12 przy ulicy Stawowej, który w przyszłym roku rozpocznie kształcenie w tej specjalności.

Dużego wsparcia staraniom ZS nr 12 w Bydgoszczy udzieliło biuro poselskie posłanki Anny Bańkowskiej, które wnikliwie kierowało postulaty w tej sprawie do Ministerstwa Gospodarki. Pierw udało się uzyskać zgodę resortu na kształcenie w ramach szkoły policealnej, to jedna nie przekonało posłanki, która dalej zabiegała o pełnoprawny kierunek dla szkół technicznych. Przy wsparciu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego udało się przygotować odpowiednie opracowania, co ostatecznie przekonało rząd do utworzenia zawodu technika chłodnictwa i klimatyzacji.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brąz Kobielskiego i Baumgart w Lublinie

  Od piątku w Lublinie trwają 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – w sobotnim konkursie skoku w wzwyż brązowy medal zdobył młody zawodnik MKS Inowrocław Norbert Kobielski. Najniższy stopień podium wywalczyła również Iga Baumgart z BKS Bydgoszcz.

 • Trwają lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Na razie tylko jeden medal dla naszego regionu

  W piątek w Lublinie rozpoczęły się 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Za nami pierwszy dzień zmagań i tylko jeden medal dla reprezentanta naszego regionu – Remigiusza Olszewskiego w biegu na 100 metrów. Dzisiaj trzymajmy natomiast kciuki za Norberta Kobielskiego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Prezydent RP zawnioskował o referendum konstytucyjne

  Oficjalny wniosek do Senatu RP o przeprowadzenie w dniach 10-11 listopada referendum konstytucyjnego złożył w piątek prezydent Andrzej Duda. Polacy mieliby w nim odpowiedzieć na 10 pytań. Wcześniej potrzebna będzie zgoda Senatu.

 • Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

  - Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki, bez silnego polskiego rolnictwa – mówił w środę na spotkaniu w Głogowie, w podtoruńskiej gminie Obrowo, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił w województwie kujawsko-pomorskim, którego gospodarka w dużej mierze oparta jest o rolnictwo, o potrzebie nadrobienia wieloletnich zapóźnień rozwojowych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.