Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzięki bydgoskim staraniom mamy nowy zawód techniczny

Dzięki bydgoskim staraniom mamy nowy zawód techniczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 wrzesień 2014 14:08

W sierpniu Ministerstwo Edukacji Narodowej wpisało nowy zawód technik chłodnictwa i klimatyzacji. Zapotrzebowanie na kształcenie w tym kierunku postulowały bydgoskie środowiska oraz Zespół Szkół nr 12 przy ulicy Stawowej, który w przyszłym roku rozpocznie kształcenie w tej specjalności.

Dużego wsparcia staraniom ZS nr 12 w Bydgoszczy udzieliło biuro poselskie posłanki Anny Bańkowskiej, które wnikliwie kierowało postulaty w tej sprawie do Ministerstwa Gospodarki. Pierw udało się uzyskać zgodę resortu na kształcenie w ramach szkoły policealnej, to jedna nie przekonało posłanki, która dalej zabiegała o pełnoprawny kierunek dla szkół technicznych. Przy wsparciu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego udało się przygotować odpowiednie opracowania, co ostatecznie przekonało rząd do utworzenia zawodu technika chłodnictwa i klimatyzacji.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Artego zdobywa Puchar Polski

  To historyczny sukces dla klubu Artego Bydgoszcz, ale całej kobiecej koszykówki w Bydgoszczy. W rozgrywanym w Gdyni turnieju finałowym, podopieczne trenera Tomasza Herketa pewnie pokonały Wisłę CanPack Kraków.

 • Zawisza przygotowuje się już do wiosny

  Po świątecznej przerwie do trenowania powrócili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni zajmują w A-klasie pozycję lidera, ale po piętach depcze im Fala Świekatowo ze stratą zaledwie dwóch punktów. Stąd też ważne będzie właściwe przygotowanie zespołu do wiosny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

  Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

 • Senat przyjął budżet bez poprawek

  W piątek Senat RP przyjął projekt budżetu na rok 2018. Pod głosowanie poddano wniosek o przyjęcie projektu budżetu bez poprawek, stąd też pozytywny wynik tego głosowania sprawił, że debatowanie nad poszczególnymi poprawkami zgłoszonymi przez senatorów była bezzasadna. Z racji braku poprawek Senatu, ustawa budżetowa trafi teraz do Pałacu Prezydenckiego, w celu podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.