Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzięki bydgoskim staraniom mamy nowy zawód techniczny

Dzięki bydgoskim staraniom mamy nowy zawód techniczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 wrzesień 2014 14:08

W sierpniu Ministerstwo Edukacji Narodowej wpisało nowy zawód technik chłodnictwa i klimatyzacji. Zapotrzebowanie na kształcenie w tym kierunku postulowały bydgoskie środowiska oraz Zespół Szkół nr 12 przy ulicy Stawowej, który w przyszłym roku rozpocznie kształcenie w tej specjalności.

Dużego wsparcia staraniom ZS nr 12 w Bydgoszczy udzieliło biuro poselskie posłanki Anny Bańkowskiej, które wnikliwie kierowało postulaty w tej sprawie do Ministerstwa Gospodarki. Pierw udało się uzyskać zgodę resortu na kształcenie w ramach szkoły policealnej, to jedna nie przekonało posłanki, która dalej zabiegała o pełnoprawny kierunek dla szkół technicznych. Przy wsparciu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego udało się przygotować odpowiednie opracowania, co ostatecznie przekonało rząd do utworzenia zawodu technika chłodnictwa i klimatyzacji.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza – Rawys Raciąż

  Remis lidera A-klasy z Rawysem został odebrany jako niespodzianka. Niestety w tym meczu nie padły żadne bramki, było natomiast wiele niewykorzystanych sytuacji. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu.

 • Rawys znowu krzyżuje szyki Zawiszy

  Niespodzianką w rundzie jesiennej była porażka faworyta do awansu – Zawiszy Bydgoszcz w Rawysem Raciąż. Dzisiaj piłkarze Rawysa ponownie sprawili niespodziankę w konfrontacji z Zawiszą.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Sejmik będzie procedował nad czymś takim

  Konwent Sejmiku Województwa postanowił o dołączeniu do dzisiejszego porządku obrad wyrażenia poparcia dla ,,Deklaracji Mieszkańców Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Treść konwencji pokazuje jak bardzo ważnymi sprawami zajmuje się nasz sejmik (ironia), jednocześnie w żaden sposób nie uwzględnia uwarunkowań historycznych Kujaw i Pomorza.

 • PKW: Propozycja zmian okręgów do sejmiku jest zbyt daleko idąca

  Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa nie będzie procedowany projekt uchwały autorstwa marszałka województwa, który zakładał dość daleko idące zmiany w okręgach wyborczych. Jak udało nam się ustalić – wątpliwości wobec propozycji marszałka ma komisarz wyborczy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.