Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzięki bydgoskim staraniom mamy nowy zawód techniczny

Dzięki bydgoskim staraniom mamy nowy zawód techniczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 wrzesień 2014 14:08

W sierpniu Ministerstwo Edukacji Narodowej wpisało nowy zawód technik chłodnictwa i klimatyzacji. Zapotrzebowanie na kształcenie w tym kierunku postulowały bydgoskie środowiska oraz Zespół Szkół nr 12 przy ulicy Stawowej, który w przyszłym roku rozpocznie kształcenie w tej specjalności.

Dużego wsparcia staraniom ZS nr 12 w Bydgoszczy udzieliło biuro poselskie posłanki Anny Bańkowskiej, które wnikliwie kierowało postulaty w tej sprawie do Ministerstwa Gospodarki. Pierw udało się uzyskać zgodę resortu na kształcenie w ramach szkoły policealnej, to jedna nie przekonało posłanki, która dalej zabiegała o pełnoprawny kierunek dla szkół technicznych. Przy wsparciu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego udało się przygotować odpowiednie opracowania, co ostatecznie przekonało rząd do utworzenia zawodu technika chłodnictwa i klimatyzacji.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Korzystny dla Zawiszy mecz w Pruszczu

  W ten weekend Zawiszy na boisku nie zobaczyliśmy, bowiem K-PZPN przystał na prośbę Cyklonu Kończewice, aby mecz 11 kolejki przeciwko niebiesko-czarnym przesunąć na 24 listopada, z powodu plagi chorób zawodników młodzieżowych. Kibiców Zawiszy powinien zainteresować jednak mecz wicelidera z trzecią drużyną w tabeli.

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

Wiadomości sportowe

 • Według sondażu Koalicja Obywatelska wygrywa

  Z sondażowych wyników wyborów - exit poll - w skali kraju wybory do sejmików wygrał PiS, w kujawsko-pomorskim jednak wygrywa Koalicja Obywatelska. Dokładniejsze wyniki wyborów będą znane po spłynięciu protokołów z obwodowych komisji, co nastapi za kilka godzin.

 • W kujawsko-pomorskim frekwencja poniżej średniej

  Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że na godzinę 17:00 frekwencja wyborcza w Polsce wyniosła 41,65%. Głosowanie trwa do godziny 21:00. O tej godzinie zamknięte zostaną lokale wyborcze i zakończy się cisza wyborcza.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.