Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł ksiądz Jerzycki

Zmarł ksiądz Jerzycki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 marzec 2014 16:46

Wczoraj obchodziliśmy rocznicę wydarzeń Bydgoskiego Marca 81 roku, dzisiaj dotarła natomiast do nas smutna wiadomość, o śmierci ks. Bogusława Jerzyckiego, który w czasie tych trudnych marcowych wydarzeń podtrzymywał na duchu protestujących rolników.

Święcenia kapłańskie ks. Bogusław Jerzycki przyjął 23 maja 1959 roku w Gnieźnie z rąk Prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego. Niecałe 10 lat później Prymas polecił mu misję stworzenia ośrodka duszpasterskiego przy ulicy Fordońskiej. Dzięki zaangażowaniu ks. Jerzyckiego w tym miejscu powstała kilka lat później powstała parafia p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej, której został proboszczem.

W czasie okresu strajków chłopskich w Bydgoszczy, w marcu 1981 roku służył protestującym jako kapelan. W swojej działalności wielokrotnie podkreślał przywiązanie do wartości patriotycznych. Był także nieugiętym obrońcom życia od momentu jego poczęcia. Wielokrotnie negatywnie wypowiadał się o aborcji.

 

Służył w ostatnich latach także jako lokalny kapelan Solidarnej Polski. Półtora roku temu uczestniczył w otwarciu biura europosłów Tadeusza Cymańskiego i Zbigniewa Ziobro, gdzie po za poświęceniem lokalu spontanicznie wygłosił mowę poświęconą potrzebie ochrony życia nienarodzonego.

 

W ostatnim czasie przebywał Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie gdzie zmarł. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę o godzinie 11:00 parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego przy Alejach Kardynała Wyszyńskiego w Bydgoszczy (koło Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego).

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Srebrny medal zawodnika Zawiszy w Zurychu

  Na Mistrzostwa Europy odbywających się w stolicy Szwajcarii Zurychu drugi wynik w skoku o tyczce uzyskał Paweł Wojciechowski. Pokazuje to, że lekkoatleta trenujący w Zawiszy zaczyna dochodzić do coraz lepszej formy.

 • Portugalski Zawisza dołuje

  Tylko 3 punkty mają po 5 kolejkach na swoim koncie podopieczni Jorge Paixao. Eksperyment z dominującą rolą obcokrajowców w składzie nie służy Zawiszy Bydgoszcz, który doznał w Łęcznej 4 porażki z rzędu w T-Mobile Ekstraklasie. Tym razem dość wysoko bydgoski zespół został rozbity przez Górnika Łęczna.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama społeczna:

 • Na ostatnie godziny konsultacji społecznych

  Czwartek 21 sierpnia jest ostatnim dniem prowadzonych przez Urząd Marszałkowski konsultacji społecznych nad tzw. planem transportowym. Z tego powodu zachęcamy Państwa po raz ostatni do udziału w nich, starając się przy tym pomóc sformułować wniosek.

 • Lekceważenie kolei może nas kosztować miliony

  Jeżeli polityka transportowa województwa kujawsko-pomorskie nie zmieni się, to Komisja Europejska może nam odebrać część pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego – ostrzega fundacja Centrum Zrównoważonego Transportu. Byłyby to dość duże kwoty, gdyż zablokowane byłyby dotacje na rozwój infrastruktury.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.