Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiedzyń chce basenu

Miedzyń chce basenu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 marzec 2014 11:32

Mieszkańcy dzielnicy Miedzyń i Prądy złożyli we wtorek na ręce przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Romana Jasiakiewicza petycję, w której proszą o ulokowanie kolejnego budowanego w naszym mieście basenu na ich dzielnicy. Pod petycją podpisało się 3.608 osób. W czwartek ich delegacja spotka się także prezydentem Rafałem Bruskim.

 

W planach miasta jest budowa w ciągu najbliższych lat kilku basenów, na chwilę obecną nie ma jednak ustalonych konkretnych lokalizacji. Jak tłumaczy Urząd Miasta Bydgoszczy, mają zostać wybrane osiedla, gdzie basen będzie najbardziej potrzebny.

 

Główny podnoszony przez wnioskodawców argument, to fakt, iż Miedzyń jest obecnie największą dzielnicą (w skali miasta jest to 10 największa dzielnica), gdzie nie ma basenu lub nie jest on w fazie budowy (Błonie). Miedzyń zamieszkuje ponad 11 tys. mieszkańców, ale jak wskazują wnioskodawcy w petycji, z baseny korzystać będą także osoby zamieszkałe na okolicznych dzielnicach – Jary, Wilczak, Okole i Flisy oraz mieszkańcy powiatu bydgoskiego z miejscowości – Lisi Ogon, Łochowo i Łochowice (gmina Białe Błota). Szacuje się, że na tej lokalizacji basenu skorzystało by łącznie ponad 38 tys. osób.

 

Pod petycją podpisali się znani mieszkańcy Miedzynia m.in. – radny dr n.med. Włodzisław Giziński, olimpijczyk z Aten i Pekinu Bartłomiej Bartnicki, Marek, sześciokrotny mistrz Polski w kolarstwie oraz dwukrotny olimpijczyk Marek Leśniewski, były żużlowiec Polonii Bydgoszcz Michał Robacki, prezes KS Gwiazda Bydgoszcz Robert Sikorski, prof. Roman Kotzbach, prof. Arkadiusz Jawień.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • PO rozpoczyna bojkot TVP

  We wtorek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wezwał swoich członków do nieuczestniczenia w programach Telewizji Polskiej zarówno na szczeblu centralnym oraz regionalnym, czyli także na antenie TVP Bydgoszcz. Partia oczekuje dymisji zarządu.

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.