Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiedzyń chce basenu

Miedzyń chce basenu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 marzec 2014 11:32

Mieszkańcy dzielnicy Miedzyń i Prądy złożyli we wtorek na ręce przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Romana Jasiakiewicza petycję, w której proszą o ulokowanie kolejnego budowanego w naszym mieście basenu na ich dzielnicy. Pod petycją podpisało się 3.608 osób. W czwartek ich delegacja spotka się także prezydentem Rafałem Bruskim.

 

W planach miasta jest budowa w ciągu najbliższych lat kilku basenów, na chwilę obecną nie ma jednak ustalonych konkretnych lokalizacji. Jak tłumaczy Urząd Miasta Bydgoszczy, mają zostać wybrane osiedla, gdzie basen będzie najbardziej potrzebny.

 

Główny podnoszony przez wnioskodawców argument, to fakt, iż Miedzyń jest obecnie największą dzielnicą (w skali miasta jest to 10 największa dzielnica), gdzie nie ma basenu lub nie jest on w fazie budowy (Błonie). Miedzyń zamieszkuje ponad 11 tys. mieszkańców, ale jak wskazują wnioskodawcy w petycji, z baseny korzystać będą także osoby zamieszkałe na okolicznych dzielnicach – Jary, Wilczak, Okole i Flisy oraz mieszkańcy powiatu bydgoskiego z miejscowości – Lisi Ogon, Łochowo i Łochowice (gmina Białe Błota). Szacuje się, że na tej lokalizacji basenu skorzystało by łącznie ponad 38 tys. osób.

 

Pod petycją podpisali się znani mieszkańcy Miedzynia m.in. – radny dr n.med. Włodzisław Giziński, olimpijczyk z Aten i Pekinu Bartłomiej Bartnicki, Marek, sześciokrotny mistrz Polski w kolarstwie oraz dwukrotny olimpijczyk Marek Leśniewski, były żużlowiec Polonii Bydgoszcz Michał Robacki, prezes KS Gwiazda Bydgoszcz Robert Sikorski, prof. Roman Kotzbach, prof. Arkadiusz Jawień.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu