Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO rozbudowie Opery Nova zdecydują dalsze rozmowy

O rozbudowie Opery Nova zdecydują dalsze rozmowy

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 grudzień 2017 13:38

Sejmik Województwa uchwalił budżet na rok 2018 - w trakcie sesji budżetowej podnoszono kwestie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg. W budżecie uchwalono 350 tys. na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Sam marszałek Piotr Całbecki przyznaje, że to jednak nawet na dokumentacje nie wystarczy.

 

Po tym jak sprawa Opery Nova wywołała duże zainteresowanie bydgoskich mediów, Zarząd Województwa wprowadził do dokumentu budżetu autopoprawkę, przeznaczającą 350 tys. zł na ten cel. W trakcie sesji radni Roman Jasiakiewicz i Dorota Jakuta pytali jak marszałek widzi realizację tej inwestycji w dalszych latach, która kosztować będzie kilkadziesiąt milionów złotych.

 

- Za 350 tys. zł, a z Bydgoszczą za 700 tys. zł nie jesteśmy nawet wstanie ogłosić przetargu na dokumentacje - przyznał marszałek Piotr Całbecki. Wyjaśnił, że kwota 350 tys. w jego autopoprace jest tożsama z tym co znalazło sięmw projekcie budżetu Miasta Bydgoszczy na rok 2018.

 

Marszałek mówił, iż potrzebne będą dalsze rozmowy z prezydentem Bydgoszczy. Nie wykluczył, że być może z Miastem Bydgoszczą będzie chciał powołać spółkę celową, która miała by przeprowadzić rozbudowę Opery Nova. Można podejrzewać, że przy takim rozwiązaniu czwarty krąg zbudowany zostałby na kredyt.

 

Bydgoscy radni: Dorota Jakuta, Roman Jasiakiewicz, Michał Krzemkowski oraz Andrzej Walkowiak - złozyli wniosek, aby na projekty niezbędne dla rozbudowy Opery Nova przeznaczyć 1,5 mln zł. Przewodniczący sejmiku Ryszard Bober nie poddał go jednak pod głosowanie. Uznano, że wniosek ten skonsumowała autopoprawka marszałka.

 

Szerzej o sesji budżetowej przeczytacie wieczorem na Portalu Kujawskim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.