Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO rozbudowie Opery Nova zdecydują dalsze rozmowy

O rozbudowie Opery Nova zdecydują dalsze rozmowy

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 grudzień 2017 13:38

Sejmik Województwa uchwalił budżet na rok 2018 - w trakcie sesji budżetowej podnoszono kwestie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg. W budżecie uchwalono 350 tys. na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Sam marszałek Piotr Całbecki przyznaje, że to jednak nawet na dokumentacje nie wystarczy.

 

Po tym jak sprawa Opery Nova wywołała duże zainteresowanie bydgoskich mediów, Zarząd Województwa wprowadził do dokumentu budżetu autopoprawkę, przeznaczającą 350 tys. zł na ten cel. W trakcie sesji radni Roman Jasiakiewicz i Dorota Jakuta pytali jak marszałek widzi realizację tej inwestycji w dalszych latach, która kosztować będzie kilkadziesiąt milionów złotych.

 

- Za 350 tys. zł, a z Bydgoszczą za 700 tys. zł nie jesteśmy nawet wstanie ogłosić przetargu na dokumentacje - przyznał marszałek Piotr Całbecki. Wyjaśnił, że kwota 350 tys. w jego autopoprace jest tożsama z tym co znalazło sięmw projekcie budżetu Miasta Bydgoszczy na rok 2018.

 

Marszałek mówił, iż potrzebne będą dalsze rozmowy z prezydentem Bydgoszczy. Nie wykluczył, że być może z Miastem Bydgoszczą będzie chciał powołać spółkę celową, która miała by przeprowadzić rozbudowę Opery Nova. Można podejrzewać, że przy takim rozwiązaniu czwarty krąg zbudowany zostałby na kredyt.

 

Bydgoscy radni: Dorota Jakuta, Roman Jasiakiewicz, Michał Krzemkowski oraz Andrzej Walkowiak - złozyli wniosek, aby na projekty niezbędne dla rozbudowy Opery Nova przeznaczyć 1,5 mln zł. Przewodniczący sejmiku Ryszard Bober nie poddał go jednak pod głosowanie. Uznano, że wniosek ten skonsumowała autopoprawka marszałka.

 

Szerzej o sesji budżetowej przeczytacie wieczorem na Portalu Kujawskim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.