Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO rozbudowie Opery Nova zdecydują dalsze rozmowy

O rozbudowie Opery Nova zdecydują dalsze rozmowy

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 grudzień 2017 13:38

Sejmik Województwa uchwalił budżet na rok 2018 - w trakcie sesji budżetowej podnoszono kwestie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg. W budżecie uchwalono 350 tys. na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Sam marszałek Piotr Całbecki przyznaje, że to jednak nawet na dokumentacje nie wystarczy.

 

Po tym jak sprawa Opery Nova wywołała duże zainteresowanie bydgoskich mediów, Zarząd Województwa wprowadził do dokumentu budżetu autopoprawkę, przeznaczającą 350 tys. zł na ten cel. W trakcie sesji radni Roman Jasiakiewicz i Dorota Jakuta pytali jak marszałek widzi realizację tej inwestycji w dalszych latach, która kosztować będzie kilkadziesiąt milionów złotych.

 

- Za 350 tys. zł, a z Bydgoszczą za 700 tys. zł nie jesteśmy nawet wstanie ogłosić przetargu na dokumentacje - przyznał marszałek Piotr Całbecki. Wyjaśnił, że kwota 350 tys. w jego autopoprace jest tożsama z tym co znalazło sięmw projekcie budżetu Miasta Bydgoszczy na rok 2018.

 

Marszałek mówił, iż potrzebne będą dalsze rozmowy z prezydentem Bydgoszczy. Nie wykluczył, że być może z Miastem Bydgoszczą będzie chciał powołać spółkę celową, która miała by przeprowadzić rozbudowę Opery Nova. Można podejrzewać, że przy takim rozwiązaniu czwarty krąg zbudowany zostałby na kredyt.

 

Bydgoscy radni: Dorota Jakuta, Roman Jasiakiewicz, Michał Krzemkowski oraz Andrzej Walkowiak - złozyli wniosek, aby na projekty niezbędne dla rozbudowy Opery Nova przeznaczyć 1,5 mln zł. Przewodniczący sejmiku Ryszard Bober nie poddał go jednak pod głosowanie. Uznano, że wniosek ten skonsumowała autopoprawka marszałka.

 

Szerzej o sesji budżetowej przeczytacie wieczorem na Portalu Kujawskim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.