Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO rozbudowie Opery Nova zdecydują dalsze rozmowy

O rozbudowie Opery Nova zdecydują dalsze rozmowy

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 grudzień 2017 13:38

Sejmik Województwa uchwalił budżet na rok 2018 - w trakcie sesji budżetowej podnoszono kwestie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg. W budżecie uchwalono 350 tys. na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Sam marszałek Piotr Całbecki przyznaje, że to jednak nawet na dokumentacje nie wystarczy.

 

Po tym jak sprawa Opery Nova wywołała duże zainteresowanie bydgoskich mediów, Zarząd Województwa wprowadził do dokumentu budżetu autopoprawkę, przeznaczającą 350 tys. zł na ten cel. W trakcie sesji radni Roman Jasiakiewicz i Dorota Jakuta pytali jak marszałek widzi realizację tej inwestycji w dalszych latach, która kosztować będzie kilkadziesiąt milionów złotych.

 

- Za 350 tys. zł, a z Bydgoszczą za 700 tys. zł nie jesteśmy nawet wstanie ogłosić przetargu na dokumentacje - przyznał marszałek Piotr Całbecki. Wyjaśnił, że kwota 350 tys. w jego autopoprace jest tożsama z tym co znalazło sięmw projekcie budżetu Miasta Bydgoszczy na rok 2018.

 

Marszałek mówił, iż potrzebne będą dalsze rozmowy z prezydentem Bydgoszczy. Nie wykluczył, że być może z Miastem Bydgoszczą będzie chciał powołać spółkę celową, która miała by przeprowadzić rozbudowę Opery Nova. Można podejrzewać, że przy takim rozwiązaniu czwarty krąg zbudowany zostałby na kredyt.

 

Bydgoscy radni: Dorota Jakuta, Roman Jasiakiewicz, Michał Krzemkowski oraz Andrzej Walkowiak - złozyli wniosek, aby na projekty niezbędne dla rozbudowy Opery Nova przeznaczyć 1,5 mln zł. Przewodniczący sejmiku Ryszard Bober nie poddał go jednak pod głosowanie. Uznano, że wniosek ten skonsumowała autopoprawka marszałka.

 

Szerzej o sesji budżetowej przeczytacie wieczorem na Portalu Kujawskim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.