Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraca problem brudnych autobusów

Wraca problem brudnych autobusów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 grudzień 2017 06:49
Zdjęcie z 7 grudnia / godziny przedpołudniowe Zdjęcie z 7 grudnia / godziny przedpołudniowe

Zgodnie z założeniami bydgoskiego ,,planu transportowego” autobusy komunikacji miejskiej powinny mieć barwę niebieską (nawiązanie do herbu miasta), na bydgoskich ulicach możemy dostrzec jednak autobusy w barwie szarej. Są one bowiem tak brudne, iż niebieskiej barwy nie ma jak dostrzec.

Problem zgłaszają nam czytelnicy, ale wystarczy odwiedzić centrum Bydgoszczy, aby na niego się natknąć. Trzeba jednak zaznaczyć, iż dotyczy on właściwie tylko linii obsługiwanych przez prywatnego przewoźnika KDD Trans. Standardem w przypadku linii obsługiwanych przez MZK Bydgoszcz jest bowiem codzienne mycie pojazdów. W zajezdni MZK powstała specjalna infrastruktura myjni autobusowy.

 

Na początku roku problem ten był również podnoszony, można powiedzieć, że jest to zjawisko, które w Bydgoszczy pojawia się cyklicznie. Dla miasta jest to przede wszystkim problem wizerunkowy.

 

Część linii miejskiej komunikacji firma KDD Trans przejęła na drodze przetargu, oferując niższą cenę. W pewnym sensie poruszany problem jest przykładem tego, że niższa cena niesie za sobą gorszą funkcjonalność.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Artego zdobywa Puchar Polski

  To historyczny sukces dla klubu Artego Bydgoszcz, ale całej kobiecej koszykówki w Bydgoszczy. W rozgrywanym w Gdyni turnieju finałowym, podopieczne trenera Tomasza Herketa pewnie pokonały Wisłę CanPack Kraków.

 • Zawisza przygotowuje się już do wiosny

  Po świątecznej przerwie do trenowania powrócili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni zajmują w A-klasie pozycję lidera, ale po piętach depcze im Fala Świekatowo ze stratą zaledwie dwóch punktów. Stąd też ważne będzie właściwe przygotowanie zespołu do wiosny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Grono samorządowców przeciwko mowie nienawiści

  W 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyło się podpisanie Bydgoskiej deklaracji przeciwko mowie nienawiści. Jak wyjaśniał współinicjator idei poseł Łukasz Schreiber, podczas tego powstania Polacy podzieleni na różne stronnictwa, potrafili się zjednoczyć w walce o niepodległość.

 • Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

  Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.