Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraca problem brudnych autobusów

Wraca problem brudnych autobusów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 grudzień 2017 06:49
Zdjęcie z 7 grudnia / godziny przedpołudniowe Zdjęcie z 7 grudnia / godziny przedpołudniowe

Zgodnie z założeniami bydgoskiego ,,planu transportowego” autobusy komunikacji miejskiej powinny mieć barwę niebieską (nawiązanie do herbu miasta), na bydgoskich ulicach możemy dostrzec jednak autobusy w barwie szarej. Są one bowiem tak brudne, iż niebieskiej barwy nie ma jak dostrzec.

Problem zgłaszają nam czytelnicy, ale wystarczy odwiedzić centrum Bydgoszczy, aby na niego się natknąć. Trzeba jednak zaznaczyć, iż dotyczy on właściwie tylko linii obsługiwanych przez prywatnego przewoźnika KDD Trans. Standardem w przypadku linii obsługiwanych przez MZK Bydgoszcz jest bowiem codzienne mycie pojazdów. W zajezdni MZK powstała specjalna infrastruktura myjni autobusowy.

 

Na początku roku problem ten był również podnoszony, można powiedzieć, że jest to zjawisko, które w Bydgoszczy pojawia się cyklicznie. Dla miasta jest to przede wszystkim problem wizerunkowy.

 

Część linii miejskiej komunikacji firma KDD Trans przejęła na drodze przetargu, oferując niższą cenę. W pewnym sensie poruszany problem jest przykładem tego, że niższa cena niesie za sobą gorszą funkcjonalność.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

 • Kluczowy czas dla ACTA 2

  ACTA 2 – tak internauci nazwali skrótowo projekt dyrektywy o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym. We wrześniu kontrowersyjne zapisy przyjął Parlament Europejski, teraz ważą się losy tej dyrektywy przed Radą Europy (reprezentacją rządów państw członkowskich UE). Jak wynika z przecieków, próbuje się szukać kompromisów, aby próbować zadowolić również krytyków ACTA 2.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.