Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraca problem brudnych autobusów

Wraca problem brudnych autobusów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 grudzień 2017 06:49
Zdjęcie z 7 grudnia / godziny przedpołudniowe Zdjęcie z 7 grudnia / godziny przedpołudniowe

Zgodnie z założeniami bydgoskiego ,,planu transportowego” autobusy komunikacji miejskiej powinny mieć barwę niebieską (nawiązanie do herbu miasta), na bydgoskich ulicach możemy dostrzec jednak autobusy w barwie szarej. Są one bowiem tak brudne, iż niebieskiej barwy nie ma jak dostrzec.

Problem zgłaszają nam czytelnicy, ale wystarczy odwiedzić centrum Bydgoszczy, aby na niego się natknąć. Trzeba jednak zaznaczyć, iż dotyczy on właściwie tylko linii obsługiwanych przez prywatnego przewoźnika KDD Trans. Standardem w przypadku linii obsługiwanych przez MZK Bydgoszcz jest bowiem codzienne mycie pojazdów. W zajezdni MZK powstała specjalna infrastruktura myjni autobusowy.

 

Na początku roku problem ten był również podnoszony, można powiedzieć, że jest to zjawisko, które w Bydgoszczy pojawia się cyklicznie. Dla miasta jest to przede wszystkim problem wizerunkowy.

 

Część linii miejskiej komunikacji firma KDD Trans przejęła na drodze przetargu, oferując niższą cenę. W pewnym sensie poruszany problem jest przykładem tego, że niższa cena niesie za sobą gorszą funkcjonalność.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • SuperFinał w futbolu amerykańskim jednak nie na stadionie Zawiszy

  W sobotę na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy w ramach XIII SuperFinał miały zmierzyć się kluby Warsaw Eagles oraz Kozły Poznań. Pierwszy raz tegoroczna edycja SuperFinału będzie miała oficjalną egidę Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ostatecznie, organizatorzy w trybie pilnym przenoszą zawody do podwarszawskich Ząbek.

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Prezydent RP zawnioskował o referendum konstytucyjne

  Oficjalny wniosek do Senatu RP o przeprowadzenie w dniach 10-11 listopada referendum konstytucyjnego złożył w piątek prezydent Andrzej Duda. Polacy mieliby w nim odpowiedzieć na 10 pytań. Wcześniej potrzebna będzie zgoda Senatu.

 • Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

  - Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki, bez silnego polskiego rolnictwa – mówił w środę na spotkaniu w Głogowie, w podtoruńskiej gminie Obrowo, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił w województwie kujawsko-pomorskim, którego gospodarka w dużej mierze oparta jest o rolnictwo, o potrzebie nadrobienia wieloletnich zapóźnień rozwojowych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.