Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraca problem brudnych autobusów

Wraca problem brudnych autobusów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 grudzień 2017 06:49
Zdjęcie z 7 grudnia / godziny przedpołudniowe Zdjęcie z 7 grudnia / godziny przedpołudniowe

Zgodnie z założeniami bydgoskiego ,,planu transportowego” autobusy komunikacji miejskiej powinny mieć barwę niebieską (nawiązanie do herbu miasta), na bydgoskich ulicach możemy dostrzec jednak autobusy w barwie szarej. Są one bowiem tak brudne, iż niebieskiej barwy nie ma jak dostrzec.

Problem zgłaszają nam czytelnicy, ale wystarczy odwiedzić centrum Bydgoszczy, aby na niego się natknąć. Trzeba jednak zaznaczyć, iż dotyczy on właściwie tylko linii obsługiwanych przez prywatnego przewoźnika KDD Trans. Standardem w przypadku linii obsługiwanych przez MZK Bydgoszcz jest bowiem codzienne mycie pojazdów. W zajezdni MZK powstała specjalna infrastruktura myjni autobusowy.

 

Na początku roku problem ten był również podnoszony, można powiedzieć, że jest to zjawisko, które w Bydgoszczy pojawia się cyklicznie. Dla miasta jest to przede wszystkim problem wizerunkowy.

 

Część linii miejskiej komunikacji firma KDD Trans przejęła na drodze przetargu, oferując niższą cenę. W pewnym sensie poruszany problem jest przykładem tego, że niższa cena niesie za sobą gorszą funkcjonalność.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Skrót meczu: Zawisza – Rawys Raciąż

    Remis lidera A-klasy z Rawysem został odebrany jako niespodzianka. Niestety w tym meczu nie padły żadne bramki, było natomiast wiele niewykorzystanych sytuacji. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu.

  • Rawys znowu krzyżuje szyki Zawiszy

    Niespodzianką w rundzie jesiennej była porażka faworyta do awansu – Zawiszy Bydgoszcz w Rawysem Raciąż. Dzisiaj piłkarze Rawysa ponownie sprawili niespodziankę w konfrontacji z Zawiszą.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.