Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraca problem brudnych autobusów

Wraca problem brudnych autobusów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 grudzień 2017 06:49
Zdjęcie z 7 grudnia / godziny przedpołudniowe Zdjęcie z 7 grudnia / godziny przedpołudniowe

Zgodnie z założeniami bydgoskiego ,,planu transportowego” autobusy komunikacji miejskiej powinny mieć barwę niebieską (nawiązanie do herbu miasta), na bydgoskich ulicach możemy dostrzec jednak autobusy w barwie szarej. Są one bowiem tak brudne, iż niebieskiej barwy nie ma jak dostrzec.

Problem zgłaszają nam czytelnicy, ale wystarczy odwiedzić centrum Bydgoszczy, aby na niego się natknąć. Trzeba jednak zaznaczyć, iż dotyczy on właściwie tylko linii obsługiwanych przez prywatnego przewoźnika KDD Trans. Standardem w przypadku linii obsługiwanych przez MZK Bydgoszcz jest bowiem codzienne mycie pojazdów. W zajezdni MZK powstała specjalna infrastruktura myjni autobusowy.

 

Na początku roku problem ten był również podnoszony, można powiedzieć, że jest to zjawisko, które w Bydgoszczy pojawia się cyklicznie. Dla miasta jest to przede wszystkim problem wizerunkowy.

 

Część linii miejskiej komunikacji firma KDD Trans przejęła na drodze przetargu, oferując niższą cenę. W pewnym sensie poruszany problem jest przykładem tego, że niższa cena niesie za sobą gorszą funkcjonalność.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

 • Zawisza przegrywa pod Toruniem

  W meczu 9 kolejki V ligi Mustang Ostaszewo (gmina Łysomice) pokonuje 4:3 lidera Zawiszę Bydgoszcz. Niebiesko-czarni pomimo tej porażki utrzymają pozycję lidera. Dla Mustanga oznacza to awans na pozycję wicelidera.

Wiadomości sportowe

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

 • Z próchnicą problem ma 72% polskich dzieci

  Przez ostatnie pięć lat prawie 46 tysięcy uczniów skorzystało z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych, a ponad 450 tysięcy dzieci z całej Polski uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych o tematyce higieny jamy ustnej. Już wkrótce dołączy do nich kolejne 100 tysięcy – wszystko za sprawą VI edycji programu Dziel się Uśmiechem, który od 2013 roku aktywnie wspiera działania na rzecz profilaktyki próchnicy wśród dzieci.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.