Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWycinki kasztanowców nie będzie. Ratusz: Konserwator bierze na siebie odpowiedzialność

Wycinki kasztanowców nie będzie. Ratusz: Konserwator bierze na siebie odpowiedzialność

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 listopad 2017 11:07
Wycinki kasztanowców nie będzie. Ratusz: Konserwator bierze na siebie odpowiedzialność Fot: Pit1233

Kujawsko-Pomorski Konserwator Zabytków z siedzibą w Toruniu nie wyraził zgody na wycinkę 11 kasztanowców na Placu Kościeleckim, o co wnioskował Urząd Miasta, z uwagi na ich zły stan, mogący zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców. Miasto Bydgoszcz od tej decyzji nie zamierza się odwoływać.

Konserwator zabytków uznał, że Plac Kościeleckich jest historyczną kompozycją urbanistyczną, jednocześnie opierając się o ekspertyzę firmy EKO-TREK uważa, że stan drzew nie wymaga wycinki. Urząd Miasta Bydgoszczy od tej decyzji nie zamierza się odwoływać - Decyzję rozumiemy w ten sposób, że WZK bierze pełną odpowiedzialność za stan drzew na Placu Kościeleckich. Jednocześnie informujemy, że zastosujemy się do zaleceń Konserwatora zawartych w decyzji – informuje Marta Stachowiak, rzecznik prasowy prezydenta Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

  • Jest wniosek o podwyżkę cen prądu

    Enea, PGE, Tauron oraz Energa chcą podwyższyć od 2018 roku ceny energii elektrycznej. Z wnioskiem o zgodę na podwyższenie taryf wystąpiły do Urzędu Regulacji Energetyki. O planach sprzedawców energii elektrycznej informuje dziennik ,,Rzeczpospolita”.

  • Miał być budżet zrównoważony – będzie kilkadziesiąt milionów deficytu

    W grudniu ubiegłego roku Sejmik Województwa uchwalił budżet wojewódzki na rok bieżący, który miał być zrównoważony. Mieliśmy wydać dokładnie tyle samo ile wyniosą dochody. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że wydatki będą o kilkadziesiąt milionów wyższe od przychodów.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.