Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy bydgoska PO zakończy rządy Lenza?

Czy bydgoska PO zakończy rządy Lenza?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 listopad 2017 00:42

Od wielu lat politycznym centrum decyzyjnym w kujawsko-pomorskiej Platformie Obywatelskiej jest Toruń. Pozycja toruńskich struktur widoczna była szczególnie przy ustalaniu składu Zarządu Województwa w Samorządzie Wojewódzkim, w którym nie znalazła się żadna osoba związana z bydgoskimi strukturami PO. Kadencja Zarządu Regionu z posłem Tomaszem Lenzem na czele powoli się jednak kończy.

Najbliższe tygodnie w Platformie Obywatelskiej miną pod znakiem wyborów do ciał partyjnych zarówno tych regionalnych i powiatowych, ale również wybrana zostanie nowa Rada Krajowa. Kalendarz wyborczy zakłada przeprowadzenie wyborów do końca roku.

 

Ważną datą będzie 2 grudnia, tego dnia bowiem odbyć powinny się w całej Polsce wybory do Rad Powiatów oraz przewodniczących Regionów. Szczególnie ciekawe będą te ostatnie wybory, w których wybierany będzie szef kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. Od wielu lat funkcję tą sprawuje toruński poseł Tomasz Lenz, w ostatnich wyborach nie miał nawet żadnego kontrkandydata. Czy tym razem bydgoskie struktury rzucą jemu rękawicę?

 

Odpowiedzi na to pytanie nie byłem wstanie uzyskać. Jak przyznaje bydgoski radny Jakub Mikołajczak, narady w tej sprawie odbędą się dopiero w przyszłym tygodniu. Czasu na decyzje wydaje się być jednak niewiele, bowiem jak wynika z kalendarza wyborczego dostępnego na stronie internetowej partii, kandydatów na szefów regionów zgłaszać można tylko do przyszłej soboty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Artego zdobywa Puchar Polski

  To historyczny sukces dla klubu Artego Bydgoszcz, ale całej kobiecej koszykówki w Bydgoszczy. W rozgrywanym w Gdyni turnieju finałowym, podopieczne trenera Tomasza Herketa pewnie pokonały Wisłę CanPack Kraków.

 • Zawisza przygotowuje się już do wiosny

  Po świątecznej przerwie do trenowania powrócili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni zajmują w A-klasie pozycję lidera, ale po piętach depcze im Fala Świekatowo ze stratą zaledwie dwóch punktów. Stąd też ważne będzie właściwe przygotowanie zespołu do wiosny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Grono samorządowców przeciwko mowie nienawiści

  W 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyło się podpisanie Bydgoskiej deklaracji przeciwko mowie nienawiści. Jak wyjaśniał współinicjator idei poseł Łukasz Schreiber, podczas tego powstania Polacy podzieleni na różne stronnictwa, potrafili się zjednoczyć w walce o niepodległość.

 • Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

  Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.