Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy bydgoska PO zakończy rządy Lenza?

Czy bydgoska PO zakończy rządy Lenza?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 listopad 2017 00:42

Od wielu lat politycznym centrum decyzyjnym w kujawsko-pomorskiej Platformie Obywatelskiej jest Toruń. Pozycja toruńskich struktur widoczna była szczególnie przy ustalaniu składu Zarządu Województwa w Samorządzie Wojewódzkim, w którym nie znalazła się żadna osoba związana z bydgoskimi strukturami PO. Kadencja Zarządu Regionu z posłem Tomaszem Lenzem na czele powoli się jednak kończy.

Najbliższe tygodnie w Platformie Obywatelskiej miną pod znakiem wyborów do ciał partyjnych zarówno tych regionalnych i powiatowych, ale również wybrana zostanie nowa Rada Krajowa. Kalendarz wyborczy zakłada przeprowadzenie wyborów do końca roku.

 

Ważną datą będzie 2 grudnia, tego dnia bowiem odbyć powinny się w całej Polsce wybory do Rad Powiatów oraz przewodniczących Regionów. Szczególnie ciekawe będą te ostatnie wybory, w których wybierany będzie szef kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. Od wielu lat funkcję tą sprawuje toruński poseł Tomasz Lenz, w ostatnich wyborach nie miał nawet żadnego kontrkandydata. Czy tym razem bydgoskie struktury rzucą jemu rękawicę?

 

Odpowiedzi na to pytanie nie byłem wstanie uzyskać. Jak przyznaje bydgoski radny Jakub Mikołajczak, narady w tej sprawie odbędą się dopiero w przyszłym tygodniu. Czasu na decyzje wydaje się być jednak niewiele, bowiem jak wynika z kalendarza wyborczego dostępnego na stronie internetowej partii, kandydatów na szefów regionów zgłaszać można tylko do przyszłej soboty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kolej Plus ma reaktywować zamknięte linie

  W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, który zyskał przydomek Kolei Plus. Wśród potencjalnych beneficjentów tego programu wskazano Żnin, miasto od wielu lat pozbawionego dostępu do siatki połączeń kolejowych.

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.