Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy bydgoska PO zakończy rządy Lenza?

Czy bydgoska PO zakończy rządy Lenza?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 listopad 2017 00:42

Od wielu lat politycznym centrum decyzyjnym w kujawsko-pomorskiej Platformie Obywatelskiej jest Toruń. Pozycja toruńskich struktur widoczna była szczególnie przy ustalaniu składu Zarządu Województwa w Samorządzie Wojewódzkim, w którym nie znalazła się żadna osoba związana z bydgoskimi strukturami PO. Kadencja Zarządu Regionu z posłem Tomaszem Lenzem na czele powoli się jednak kończy.

Najbliższe tygodnie w Platformie Obywatelskiej miną pod znakiem wyborów do ciał partyjnych zarówno tych regionalnych i powiatowych, ale również wybrana zostanie nowa Rada Krajowa. Kalendarz wyborczy zakłada przeprowadzenie wyborów do końca roku.

 

Ważną datą będzie 2 grudnia, tego dnia bowiem odbyć powinny się w całej Polsce wybory do Rad Powiatów oraz przewodniczących Regionów. Szczególnie ciekawe będą te ostatnie wybory, w których wybierany będzie szef kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. Od wielu lat funkcję tą sprawuje toruński poseł Tomasz Lenz, w ostatnich wyborach nie miał nawet żadnego kontrkandydata. Czy tym razem bydgoskie struktury rzucą jemu rękawicę?

 

Odpowiedzi na to pytanie nie byłem wstanie uzyskać. Jak przyznaje bydgoski radny Jakub Mikołajczak, narady w tej sprawie odbędą się dopiero w przyszłym tygodniu. Czasu na decyzje wydaje się być jednak niewiele, bowiem jak wynika z kalendarza wyborczego dostępnego na stronie internetowej partii, kandydatów na szefów regionów zgłaszać można tylko do przyszłej soboty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • SuperFinał w futbolu amerykańskim jednak nie na stadionie Zawiszy

  W sobotę na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy w ramach XIII SuperFinał miały zmierzyć się kluby Warsaw Eagles oraz Kozły Poznań. Pierwszy raz tegoroczna edycja SuperFinału będzie miała oficjalną egidę Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ostatecznie, organizatorzy w trybie pilnym przenoszą zawody do podwarszawskich Ząbek.

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

  - Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki, bez silnego polskiego rolnictwa – mówił w środę na spotkaniu w Głogowie, w podtoruńskiej gminie Obrowo, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił w województwie kujawsko-pomorskim, którego gospodarka w dużej mierze oparta jest o rolnictwo, o potrzebie nadrobienia wieloletnich zapóźnień rozwojowych.

 • Kontrolują czy w regionie nikt nie uprawia zakazanej, genetycznie modyfikowanej kukurydzy

  Genetycznie modyfikowana kukurydza GMO MON 810 nie może być uprawiana w większości państw europejskich. W Polsce ten zakaz obowiązuje od 2013 roku. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, prowadzi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kontrole upraw, pod kątem hodowli zakazanej odmiany kukurydzy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.