Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy bydgoska PO zakończy rządy Lenza?

Czy bydgoska PO zakończy rządy Lenza?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 listopad 2017 00:42

Od wielu lat politycznym centrum decyzyjnym w kujawsko-pomorskiej Platformie Obywatelskiej jest Toruń. Pozycja toruńskich struktur widoczna była szczególnie przy ustalaniu składu Zarządu Województwa w Samorządzie Wojewódzkim, w którym nie znalazła się żadna osoba związana z bydgoskimi strukturami PO. Kadencja Zarządu Regionu z posłem Tomaszem Lenzem na czele powoli się jednak kończy.

Najbliższe tygodnie w Platformie Obywatelskiej miną pod znakiem wyborów do ciał partyjnych zarówno tych regionalnych i powiatowych, ale również wybrana zostanie nowa Rada Krajowa. Kalendarz wyborczy zakłada przeprowadzenie wyborów do końca roku.

 

Ważną datą będzie 2 grudnia, tego dnia bowiem odbyć powinny się w całej Polsce wybory do Rad Powiatów oraz przewodniczących Regionów. Szczególnie ciekawe będą te ostatnie wybory, w których wybierany będzie szef kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. Od wielu lat funkcję tą sprawuje toruński poseł Tomasz Lenz, w ostatnich wyborach nie miał nawet żadnego kontrkandydata. Czy tym razem bydgoskie struktury rzucą jemu rękawicę?

 

Odpowiedzi na to pytanie nie byłem wstanie uzyskać. Jak przyznaje bydgoski radny Jakub Mikołajczak, narady w tej sprawie odbędą się dopiero w przyszłym tygodniu. Czasu na decyzje wydaje się być jednak niewiele, bowiem jak wynika z kalendarza wyborczego dostępnego na stronie internetowej partii, kandydatów na szefów regionów zgłaszać można tylko do przyszłej soboty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Dąb Potulice – Zawisza

  W pierwszej połowie Dąb miał kilka okazji do sprawienia niespodzianki i zdobycia prowadzenia nad liderem Zawiszą Bydgoszcz. Swoje okazje wypracowali również goście. Dzięki temu był to naprawdę ciekawy mecz. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.

 • Dąb próbował zatrzymać Zawiszę

  W rundzie jesiennej piłkarze Dębu Potulice otrzymali od Zawiszy Bydgoszcz duże lanie przegrywając 11:1. Dzisiaj Dąb był zmobilizowany do rewanżu za tamten gorszy występ, przez co sprawił niebiesko-czarnym duże problemy. Walka o punkty toczyła się praktycznie do ostatniego gwizdka sędziego.

Wiadomości sportowe

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

 • Samorządowcy chcą reformy systemu wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Głos w sprawie zapowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego, dążenia do obniżenia wynagrodzeń samorządowców, zabrał Związek Miast Polskich. Zrzeszenie skupiające większość polskich samorządów podkreśla, iż od kilku lat oczekuje przeprowadzenia reformy wynagrodzeń, która miałaby m.in. uzależnić wynagrodzenie od wielkości samorządy, liczby mieszkańców.

 • Spółka marszałkowska wzięła się za sprzedaż internetu. Czy narusza to wolną konkurencję?

  Kujawsko-Pomorskie Systemy Informatyczne to jedna z wielu spółek Samorządu Województwa. Powstała w celu doprowadzenia szybkiego internetu do urzędów i szkół. Jej działalność jest dość stanowczo krytykowana przez radnych opozycji, którzy najchętniej KPSI po prostu by zlikwidowali. Według opozycji nie przynosi ona planowanych efektów, a na dodatek jej finanse znajdują się pod kreską.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.