Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy bydgoska PO zakończy rządy Lenza?

Czy bydgoska PO zakończy rządy Lenza?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 listopad 2017 00:42

Od wielu lat politycznym centrum decyzyjnym w kujawsko-pomorskiej Platformie Obywatelskiej jest Toruń. Pozycja toruńskich struktur widoczna była szczególnie przy ustalaniu składu Zarządu Województwa w Samorządzie Wojewódzkim, w którym nie znalazła się żadna osoba związana z bydgoskimi strukturami PO. Kadencja Zarządu Regionu z posłem Tomaszem Lenzem na czele powoli się jednak kończy.

Najbliższe tygodnie w Platformie Obywatelskiej miną pod znakiem wyborów do ciał partyjnych zarówno tych regionalnych i powiatowych, ale również wybrana zostanie nowa Rada Krajowa. Kalendarz wyborczy zakłada przeprowadzenie wyborów do końca roku.

 

Ważną datą będzie 2 grudnia, tego dnia bowiem odbyć powinny się w całej Polsce wybory do Rad Powiatów oraz przewodniczących Regionów. Szczególnie ciekawe będą te ostatnie wybory, w których wybierany będzie szef kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. Od wielu lat funkcję tą sprawuje toruński poseł Tomasz Lenz, w ostatnich wyborach nie miał nawet żadnego kontrkandydata. Czy tym razem bydgoskie struktury rzucą jemu rękawicę?

 

Odpowiedzi na to pytanie nie byłem wstanie uzyskać. Jak przyznaje bydgoski radny Jakub Mikołajczak, narady w tej sprawie odbędą się dopiero w przyszłym tygodniu. Czasu na decyzje wydaje się być jednak niewiele, bowiem jak wynika z kalendarza wyborczego dostępnego na stronie internetowej partii, kandydatów na szefów regionów zgłaszać można tylko do przyszłej soboty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” dziękuje za 1% podatku

    W pierwszym kwartale bieżącego roku Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” apelowało do swoich sympatyków o przekazywanie 1% podatku, przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym, na cele związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Łącznie Zawisza otrzymał w ten sposób 8755 zł. Dzisiaj darczyńcom dziękuje za to Zarząd Klubu.

  • Co słychać u Wisły Fordon i innych dawnych rywali Zawiszy

    Zakończyły się rozgrywki A-klasy w 2017 roku. Jak można było się spodziewać dzisiaj wicelider, Fala Świekatowo, pokonała bez większych problemów na wyjeździe Myśliwiec Gostycyn, liderem przynajmniej do wiosny pozostanie jednak Zawisza Bydgoszcz z dwoma punktami przewagi nad Falą.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.