Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodróżujących do Warszawy czekają trudne miesiące

Podróżujących do Warszawy czekają trudne miesiące

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 listopad 2017 16:52

W ostatnim czasie podróż pociągiem do Warszawy się wydłużyła, wszystko za sprawą prac remontowych na linii kolejowej nr 18 pomiędzy Toruniem – Włocławkiem – Kutnem. Średni czas podróży wydłużył się o około 40-60 minut. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że od połowy grudnia będzie jeszcze gorzej, bowiem część pociągów będzie jeździć objazdami przez Iławę.

Zaawansowanie prac modernizacyjnych sprawi, że ograniczyć będzie trzeba przepustowość na odcinku Toruń – Kutno. Najprawdopodobniej mniej więcej połowa pociągów na trasie Bydgoszcz – Warszawa, w Toruniu zamiast jechać na południe w kierunku Kutna, będzie kierowana na północny-wschód przez Jabłonowo Pomorskie do Iławy, gdzie następnie do stolicy pociąg pojedzie magistralą Trójmiasto – Warszawa.

 

W nowym rozkładzie jazdy pociąg TLK Noteć relacji Szczecin – Bydgoszcz – Warszawa, zostanie natomiast skierowany trasą przez Inowrocław.

 

Nowe rozkłady obowiązywać będą od połowy grudnia, stąd też w ciągu najbliższych dniach powinny zostać publicznie ogłoszone.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Artego zdobywa Puchar Polski

  To historyczny sukces dla klubu Artego Bydgoszcz, ale całej kobiecej koszykówki w Bydgoszczy. W rozgrywanym w Gdyni turnieju finałowym, podopieczne trenera Tomasza Herketa pewnie pokonały Wisłę CanPack Kraków.

 • Zawisza przygotowuje się już do wiosny

  Po świątecznej przerwie do trenowania powrócili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni zajmują w A-klasie pozycję lidera, ale po piętach depcze im Fala Świekatowo ze stratą zaledwie dwóch punktów. Stąd też ważne będzie właściwe przygotowanie zespołu do wiosny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Grono samorządowców przeciwko mowie nienawiści

  W 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyło się podpisanie Bydgoskiej deklaracji przeciwko mowie nienawiści. Jak wyjaśniał współinicjator idei poseł Łukasz Schreiber, podczas tego powstania Polacy podzieleni na różne stronnictwa, potrafili się zjednoczyć w walce o niepodległość.

 • Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

  Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.