Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodróżujących do Warszawy czekają trudne miesiące

Podróżujących do Warszawy czekają trudne miesiące

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 listopad 2017 16:52

W ostatnim czasie podróż pociągiem do Warszawy się wydłużyła, wszystko za sprawą prac remontowych na linii kolejowej nr 18 pomiędzy Toruniem – Włocławkiem – Kutnem. Średni czas podróży wydłużył się o około 40-60 minut. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że od połowy grudnia będzie jeszcze gorzej, bowiem część pociągów będzie jeździć objazdami przez Iławę.

Zaawansowanie prac modernizacyjnych sprawi, że ograniczyć będzie trzeba przepustowość na odcinku Toruń – Kutno. Najprawdopodobniej mniej więcej połowa pociągów na trasie Bydgoszcz – Warszawa, w Toruniu zamiast jechać na południe w kierunku Kutna, będzie kierowana na północny-wschód przez Jabłonowo Pomorskie do Iławy, gdzie następnie do stolicy pociąg pojedzie magistralą Trójmiasto – Warszawa.

W nowym rozkładzie jazdy pociąg TLK Noteć relacji Szczecin – Bydgoszcz – Warszawa, zostanie natomiast skierowany trasą przez Inowrocław.

Nowe rozkłady obowiązywać będą od połowy grudnia, stąd też w ciągu najbliższych dniach powinny zostać publicznie ogłoszone.