Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodróżujących do Warszawy czekają trudne miesiące

Podróżujących do Warszawy czekają trudne miesiące

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 listopad 2017 16:52

W ostatnim czasie podróż pociągiem do Warszawy się wydłużyła, wszystko za sprawą prac remontowych na linii kolejowej nr 18 pomiędzy Toruniem – Włocławkiem – Kutnem. Średni czas podróży wydłużył się o około 40-60 minut. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że od połowy grudnia będzie jeszcze gorzej, bowiem część pociągów będzie jeździć objazdami przez Iławę.

Zaawansowanie prac modernizacyjnych sprawi, że ograniczyć będzie trzeba przepustowość na odcinku Toruń – Kutno. Najprawdopodobniej mniej więcej połowa pociągów na trasie Bydgoszcz – Warszawa, w Toruniu zamiast jechać na południe w kierunku Kutna, będzie kierowana na północny-wschód przez Jabłonowo Pomorskie do Iławy, gdzie następnie do stolicy pociąg pojedzie magistralą Trójmiasto – Warszawa.

 

W nowym rozkładzie jazdy pociąg TLK Noteć relacji Szczecin – Bydgoszcz – Warszawa, zostanie natomiast skierowany trasą przez Inowrocław.

 

Nowe rozkłady obowiązywać będą od połowy grudnia, stąd też w ciągu najbliższych dniach powinny zostać publicznie ogłoszone.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Najważniejsze informacje związane z wyborami

  W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy przedstawicieli do różnych szczebli samorządy w kadencji 2018-2023. Wybierać będziemy prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych wojewódzkich, radnych powiatowych i gminnych. Oznacza to, że będziemy głosowali na kilku kartach.

 • Rozpoczyna się cisza wyborcza

  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza - wszela agitacja wyborcza jest zakazana. Jest to czas, w którym wyborcy będą mogli na spokojnie przemyśleć na kogo oddadzą swój głos w niedzielę 21 października. Zakończona kampania byla dość intensywna, stąd też kilkadziesiąt godzin ciszy wyborczej zapewne wszystkim dobrze zrobi.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.