Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA interesuje się chiński kapitał

PESA interesuje się chiński kapitał

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 listopad 2017 07:39

Jak informuje ,,Rzeczpospolita” udało się zawrzeć porozumienie spółce PESA Bydgoszcz oraz konsorcjum polskich banków z PKO BP na czele na udzielenie pożyczki w wysokości 200 mln zł. Udzielony kredyt ma bydgoskiej firmie przywrócić płynność finansową i podjąć działania restrukturyzacyjne. Jak każdy kredyt – pożyczkę tą będzie trzeba jednak kiedyś spłacić.

W najbliższych dniach okaże się, czy dzięki temu kredytowi uda się PESA rozpocząć realizację tramwajów dla Krakowa, gdzie od kilku tygodnia ma miejsce impas. Potrzeby finansowe PESA w dłuższym terminie będą jednak jak wyliczają eksperci ponad pięciokrotnie wyższe, stąd też przed spółką długa droga restrukturyzacji.

 

Zainteresowane przejęciem udziałów w PESA są firmy z Hiszpanii oraz Chin. Innym rozwiązaniem mogłoby być wejście na giełdę, które pozwoliłoby zredukować część długów w zamian za akcję. Jak informuje ,,Rynek Kolejowy”, władzom PESA najbardziej odpowiadałaby inwestycja ze strony Polskiego Funduszu Rozwoju i połączenie następnie z państwowymi zakładami Cegielskiego w Poznaniu. Ten scenariusz jest jednak sceptycznie odbierany na szczeblu rządowym, bowiem sytuacja finansowa Cegielskiego również nie jest najlepsza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” dziękuje za 1% podatku

    W pierwszym kwartale bieżącego roku Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” apelowało do swoich sympatyków o przekazywanie 1% podatku, przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym, na cele związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Łącznie Zawisza otrzymał w ten sposób 8755 zł. Dzisiaj darczyńcom dziękuje za to Zarząd Klubu.

  • Co słychać u Wisły Fordon i innych dawnych rywali Zawiszy

    Zakończyły się rozgrywki A-klasy w 2017 roku. Jak można było się spodziewać dzisiaj wicelider, Fala Świekatowo, pokonała bez większych problemów na wyjeździe Myśliwiec Gostycyn, liderem przynajmniej do wiosny pozostanie jednak Zawisza Bydgoszcz z dwoma punktami przewagi nad Falą.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.