Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJuż jutro wielkie święto NATO

Już jutro wielkie święto NATO

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 październik 2017 10:34

Bydgoszcz uznawana jest za polską stolicę NATO. Ten fakt uświetnić ma jutrzejszy piknik military, którego centrum znajdować będzie się na Wyspie Młyńskiej. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.

W sobotę (14 października) przez Bydgoszcz przejedzie Wielonarodowy Batalion Grupy Bojowej. Tego dnia na Wyspie Młyńskiej będzie można zobaczyć sprzęt, którym dysponują żołnierze z 2. Pułku Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych oraz Pułku Lekkich Dragonów z Wielkiej Brytanii. Zaprezentują oni wozy bojowe Striker oraz lżejsze Coyoty i Jackale. Sprzęt będą demonstrować żołnierze Amerykańscy i Brytyjscy. Obok pokazu sprzętu dla bydgoszczan wystąpią orkiestry wojskowe. Będą przygotowane również atrakcje dla najmłodszych.

 

Piknik odbywać będzie się na Wyspie Młyńskiej w godzinach 11:00-17:00. Już o godzinie 9:00 wyruszy zaś ,,NATO Race”, bieg na orientację. Z kolei o godzinie 11:30 rozpocznie się na Brdzie rywalizacja jednostek NATO z siedzibą w Bydgoszczy, ale nie tylko, w ramach wyścigu ,,Smoczych Łodzi”. Zobaczymy na wodzie również żołnierzy z 1 Brygady Logistycznej, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji oraz reprezentację Urzędu Miasta.

 

Bydgoszcz uznawana jest za polską stolicę NATO, z powodu ulokowania na terenie miasta ważnych instytucji Paktu Północnoatlantyckiego. Działa u nas m.in. Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz Centrum Eksperckie Policji Wojskowej NATO.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Z meczu Zawiszy z Falą Świekatowo

    Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych sytuacji z II połowy meczu Zawiszy Bydgoszcz z Falą Świekatowo.

  • Zawisza powraca na fotel lidera

    Fala Świekatowo po raz pierwszy w tym sezonie została pokonana. W sobotę w Potulicach, piłkarze Fali musieli uznać wyższość Zawiszy. Dla niebiesko-czarnych są to cenne punkty, bowiem o wartości powrotu na fotel lidera, ale ich zdobycie nie było łatwe. Nie był to również mecz rozegrany przez Zawiszę w najwyższym stylu.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.