Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJuż jutro wielkie święto NATO

Już jutro wielkie święto NATO

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 październik 2017 10:34

Bydgoszcz uznawana jest za polską stolicę NATO. Ten fakt uświetnić ma jutrzejszy piknik military, którego centrum znajdować będzie się na Wyspie Młyńskiej. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.

W sobotę (14 października) przez Bydgoszcz przejedzie Wielonarodowy Batalion Grupy Bojowej. Tego dnia na Wyspie Młyńskiej będzie można zobaczyć sprzęt, którym dysponują żołnierze z 2. Pułku Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych oraz Pułku Lekkich Dragonów z Wielkiej Brytanii. Zaprezentują oni wozy bojowe Striker oraz lżejsze Coyoty i Jackale. Sprzęt będą demonstrować żołnierze Amerykańscy i Brytyjscy. Obok pokazu sprzętu dla bydgoszczan wystąpią orkiestry wojskowe. Będą przygotowane również atrakcje dla najmłodszych.

 

Piknik odbywać będzie się na Wyspie Młyńskiej w godzinach 11:00-17:00. Już o godzinie 9:00 wyruszy zaś ,,NATO Race”, bieg na orientację. Z kolei o godzinie 11:30 rozpocznie się na Brdzie rywalizacja jednostek NATO z siedzibą w Bydgoszczy, ale nie tylko, w ramach wyścigu ,,Smoczych Łodzi”. Zobaczymy na wodzie również żołnierzy z 1 Brygady Logistycznej, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji oraz reprezentację Urzędu Miasta.

 

Bydgoszcz uznawana jest za polską stolicę NATO, z powodu ulokowania na terenie miasta ważnych instytucji Paktu Północnoatlantyckiego. Działa u nas m.in. Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz Centrum Eksperckie Policji Wojskowej NATO.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kontrolują czy w regionie nikt nie uprawia zakazanej, genetycznie modyfikowanej kukurydzy

  Genetycznie modyfikowana kukurydza GMO MON 810 nie może być uprawiana w większości państw europejskich. W Polsce ten zakaz obowiązuje od 2013 roku. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, prowadzi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kontrole upraw, pod kątem hodowli zakazanej odmiany kukurydzy.

 • Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

  Posłanka PiS Anna Sobecka obawia się zgubnych skutków grania w gry komputerowe, dlatego w interpelacji do minister edukacji narodowej wskazuje działania podjęte przez Francję, gdzie zakazano korzystania z gier na terenie szkół oraz Korei Południowej – kraju w którym od północy do godziny 6 rano granie ma być zakazane.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.