Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJuż jutro wielkie święto NATO

Już jutro wielkie święto NATO

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 październik 2017 10:34

Bydgoszcz uznawana jest za polską stolicę NATO. Ten fakt uświetnić ma jutrzejszy piknik military, którego centrum znajdować będzie się na Wyspie Młyńskiej. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.

W sobotę (14 października) przez Bydgoszcz przejedzie Wielonarodowy Batalion Grupy Bojowej. Tego dnia na Wyspie Młyńskiej będzie można zobaczyć sprzęt, którym dysponują żołnierze z 2. Pułku Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych oraz Pułku Lekkich Dragonów z Wielkiej Brytanii. Zaprezentują oni wozy bojowe Striker oraz lżejsze Coyoty i Jackale. Sprzęt będą demonstrować żołnierze Amerykańscy i Brytyjscy. Obok pokazu sprzętu dla bydgoszczan wystąpią orkiestry wojskowe. Będą przygotowane również atrakcje dla najmłodszych.

 

Piknik odbywać będzie się na Wyspie Młyńskiej w godzinach 11:00-17:00. Już o godzinie 9:00 wyruszy zaś ,,NATO Race”, bieg na orientację. Z kolei o godzinie 11:30 rozpocznie się na Brdzie rywalizacja jednostek NATO z siedzibą w Bydgoszczy, ale nie tylko, w ramach wyścigu ,,Smoczych Łodzi”. Zobaczymy na wodzie również żołnierzy z 1 Brygady Logistycznej, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji oraz reprezentację Urzędu Miasta.

 

Bydgoszcz uznawana jest za polską stolicę NATO, z powodu ulokowania na terenie miasta ważnych instytucji Paktu Północnoatlantyckiego. Działa u nas m.in. Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz Centrum Eksperckie Policji Wojskowej NATO.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • ,,Ks. Bosko mówił, że kiedy boisko jest pełne, wtedy diabeł jest smutny”

  W piątek w Hotelu Brzoza odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Była to okazja do spotkania się całej niebiesko-czarnej rodziny, począwszy od piłkarzy pierwszej drużyny, po najmłodszych adeptów piłki nożnej. Nie zabrakło również działaczy, sponsorów i innych przyjaciół klubu.

 • Halowe Mistrzostwa Świata nie dla Torunia

  Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki chciał zorganizować w 2020 roku w Toruniu Halowe Mistrzostwa Świata – byłaby to impreza najwyższej rangi, do tej pory organizowana w naszym województwie. Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna IAAF, postanowiła postawić jednak na Chiny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Toruński szpital i drogi priorytetem na rok 2018

  Jutro (poniedziałek, 18 grudnia) Sejmik Województwa uchwali budżet na rok 2018. Bydgoscy radni twierdzą, że jest to budżet wyborczy marszałka Piotra Całbeckiego, zadowoleni z tych zapisów będą jednak głównie wyborcy z Torunia. W okręgu wyborczym marszałka Całbeckiego prowadzona jest rozbudowa szpitala.

 • Dwóch toruńskich posłów we władzach krajowych PO

  Dzisiaj w Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, w trakcie które wybrano nowy Zarząd Krajowych Platformy Obywatelskiej. W liczącym ponad 32 osoby ciele znalazło się dwóch przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego. Obaj związani z okręgiem toruńskim.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.