Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJuż jutro wielkie święto NATO

Już jutro wielkie święto NATO

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 październik 2017 10:34

Bydgoszcz uznawana jest za polską stolicę NATO. Ten fakt uświetnić ma jutrzejszy piknik military, którego centrum znajdować będzie się na Wyspie Młyńskiej. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.

W sobotę (14 października) przez Bydgoszcz przejedzie Wielonarodowy Batalion Grupy Bojowej. Tego dnia na Wyspie Młyńskiej będzie można zobaczyć sprzęt, którym dysponują żołnierze z 2. Pułku Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych oraz Pułku Lekkich Dragonów z Wielkiej Brytanii. Zaprezentują oni wozy bojowe Striker oraz lżejsze Coyoty i Jackale. Sprzęt będą demonstrować żołnierze Amerykańscy i Brytyjscy. Obok pokazu sprzętu dla bydgoszczan wystąpią orkiestry wojskowe. Będą przygotowane również atrakcje dla najmłodszych.

 

Piknik odbywać będzie się na Wyspie Młyńskiej w godzinach 11:00-17:00. Już o godzinie 9:00 wyruszy zaś ,,NATO Race”, bieg na orientację. Z kolei o godzinie 11:30 rozpocznie się na Brdzie rywalizacja jednostek NATO z siedzibą w Bydgoszczy, ale nie tylko, w ramach wyścigu ,,Smoczych Łodzi”. Zobaczymy na wodzie również żołnierzy z 1 Brygady Logistycznej, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji oraz reprezentację Urzędu Miasta.

 

Bydgoszcz uznawana jest za polską stolicę NATO, z powodu ulokowania na terenie miasta ważnych instytucji Paktu Północnoatlantyckiego. Działa u nas m.in. Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz Centrum Eksperckie Policji Wojskowej NATO.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ważne trzy punkty Zawiszy w meczu walki

  Duże wątpliwości może budzić rozgrywanie meczów na zmarzniętej murawie, przy silnym wietrze i ujemnej temperaturze. W takich warunkach o uraz nie trudno. Piłkarze GLKS Dobrcz i Zawiszy Bydgoszcz sobie jednak pytań o sens gry nie zadawali, ale wybiegli na boisko i pokazali ducha walki. Sam mecz w takich warunkach specjalnie nie mógł się podobać, bowiem warunki nie sprzyjały widowiskowej grze.

 • Zawisza wraca do ligowego grania

  Po przerwie zimowej wracają rozgrywki A-klasy – w sobotę 17 marca, o godzinie 15:00 GLKS Dobrcz podejmie lidera Zawiszę Bydgoszcz. Niebiesko-czarni po rundzie jesiennej mają tylko dwa punkty przewagi, stąd też jeszcze długa droga do celu, jakim jest awans do klasy okręgowej.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • ELFy z PESA będą jeździć do Piły

  W Toruniu Przewozy Regionalne zaprezentowały dzisiaj cztery pociągi PESA ELF2, które zostały zakupione dla realizacji przewozów pasażerskich pod marką POLREGIO w województwie kujawsko-pomorskim. Obecny na uroczystości prezes spółki Krzysztof Zgorzelski, podkreślał, że jest to praktyczny przykład jak odbywa się wymiana taboru na bardziej nowoczesny.

 • Mieszkańcy z gminy Świecie dopięli swego

  Wczoraj odbyło się spotkanie mieszkańców z gminy Świecie (miejscowości: Wiąg, Święte i Morska), poświęcone wątpliwością przy wycenie wysokości odszkodowań za wywłaszczenie ich działek na potrzeby związane z budową drogi ekspresowej S-5. Inwestycji kluczowej dla rozwoju województwa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.