Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura prowadzi dochodzenie w sprawie prezydenta Bydgoszczy

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie prezydenta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 wrzesień 2017 14:01

Pod koniec maja radni Prawa i Sprawiedliwości skierowali do Prokuratury Rejonowej wniosek o zbadanie zarzutów jakie wobec prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego wysunęła Regionalna Izba Obrachunkowa. Postępowanie objęła nadzorem Prokuratura Okręgowa.

 

Zarzuty RIO wyraziło w piśmie z 17 lutego. Stwierdzono zachwianie ciągłości zapisów rachunkowych na kwotę prawie 133 mln zł. Dokładniej chodzi o to, że różnica sald początkowych na dzień 1 stycznia 2016 różnicy w stosunku do dnia 31 grudnia 2015 roku na wspominaną kwotę. Drugi zarzut radnych PiS dotyczy niedoboru inwentaryzacji wg stanu na dzień 31 października 2015 roku na kwotę ponad 17 tys, zł, w związku z kasacją urządzenia wielofunkcyjnego, które fizycznie miało nastąpić w 2013 roku, zaś z ewidencji zostało wyksięgowane dopiero w lutym 2016 roku.

 

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 77 ustawy o rachunkowości w Urzędzie Miasta. W tym wypadku mogłoby być to podawanie w księgach rachunkowych nierzetelnych danych. Przewiduje się za to karę grzywny oraz pozbawienia wolności do 2 lat. Na tą chwilę jednak nikomu nie postawiono zarzutów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Rawys Raciąż – Zawisza

  Zwycięstwo Rawysa nad Zawiszą było największą niespodzianką 6 kolejki A-klasy. Gospodarzom na pewno pomagało własne boisko. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

 • Osada Oxfordu triumfuje na Brdzie

  W sobotę odbyła się XXVI edycja Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Tradycją się stało, że regaty zamyka prestiżowy wyścig pomiędzy brytyjskimi uniwersytetami Oxford i Cambridge. Tegoroczna Wielka Wioślarska okazała się szczęśliwa dla Oxfordu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Bydgoskich radnych nie przekonuje ,,pijar” prezesa portu lotniczego

  W trakcie poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki przedstawi informację o sytuacji spółek wojewódzkich. Oczekują tego radni klubu Prawa i Sprawiedliwości. Największe zainteresowanie będą zapewne budzić dwie spółki: Port Lotniczy Bydgoszcz i Kujawksko-Pomorski Transport Samochodowy we Włocławku.

 • Dofinansowanie unijne na przebudowę mostu nad Gąsawką

  Prawie 13 mln zł w tym roku zostanie wydane rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 251 od granicy województwa wielkopolskiego do Żnina, wraz z przebudową mostu nad Gąsawką w tym mieście (ulica Dworcowa). Zadanie zostanie dofinansowane w dużym stopniu przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace budowlane rozpoczęły się już wiosną.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.