Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura prowadzi dochodzenie w sprawie prezydenta Bydgoszczy

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie prezydenta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 wrzesień 2017 14:01

Pod koniec maja radni Prawa i Sprawiedliwości skierowali do Prokuratury Rejonowej wniosek o zbadanie zarzutów jakie wobec prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego wysunęła Regionalna Izba Obrachunkowa. Postępowanie objęła nadzorem Prokuratura Okręgowa.

 

Zarzuty RIO wyraziło w piśmie z 17 lutego. Stwierdzono zachwianie ciągłości zapisów rachunkowych na kwotę prawie 133 mln zł. Dokładniej chodzi o to, że różnica sald początkowych na dzień 1 stycznia 2016 różnicy w stosunku do dnia 31 grudnia 2015 roku na wspominaną kwotę. Drugi zarzut radnych PiS dotyczy niedoboru inwentaryzacji wg stanu na dzień 31 października 2015 roku na kwotę ponad 17 tys, zł, w związku z kasacją urządzenia wielofunkcyjnego, które fizycznie miało nastąpić w 2013 roku, zaś z ewidencji zostało wyksięgowane dopiero w lutym 2016 roku.

 

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 77 ustawy o rachunkowości w Urzędzie Miasta. W tym wypadku mogłoby być to podawanie w księgach rachunkowych nierzetelnych danych. Przewiduje się za to karę grzywny oraz pozbawienia wolności do 2 lat. Na tą chwilę jednak nikomu nie postawiono zarzutów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Awans Zawiszy jeszcze nie w ten weekend

  Niebiesko-czarni w ten weekend odpoczywali za sprawą oddania meczu walkowerem przez Gryfa Piaseczno. Fanów bydgoskiego klubu mógł interesować natomiast pojedynek wicelidera Fali Świekatowo z trzecią drużyną Tucholanką Tuchola, który mógł przesądzić o bezpośrednim awansie Zawiszy do V ligi.

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Regionalne pociągi coraz bardziej punktualne

  Kiedyś drwiono z punktualności kolei tłumacząc skrót PKP jako – Poczekaj Kiedyś Przyjedzie. Z roku na rok można zauważyć, że z punktualnością jest coraz lepiej, problemy występują zaś głównie w okresie gdy mamy do czynienia z niesprzyjającą aurą. Cały czas nam jednak daleko do standardów z Japonii, gdzie za skandal uznano naruszenie rozkładu jazdy o zaledwie 20 sekund.

 • Marszałek eksponuje barwy Cesarstwa Niemieckiego

  Wywieszenie czyichś barw do góry nogami traktowane jest jako wyrażenie dezaprobaty i braku szacunku. Niekiedy może z tego wyjść wywieszenie zupełnie innej flagi. Marszałek województwa Piotr Całbecki na swoim profilu Facebook-owym, w eksponowanym miejscu umieścił barwy przypominające flagę Cesarstwa Niemieckiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.