Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMural nawiązujący do legendy. Wiemy jak będzie wyglądać ściana przy ulicy Jagiellońskiej 36

Mural nawiązujący do legendy. Wiemy jak będzie wyglądać ściana przy ulicy Jagiellońskiej 36

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 wrzesień 2017 09:44

Ratusz rozstrzygnął konkurs na opracowanie projektu muralu nawiązującego do legendy „O Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy”. Wygrał projekt pt. ,,Kazimierz” autorstwa Bartosza Bujanowskiego.

Legenda nawiązuje do czasów, gdy nad brzegiem Brdy stał murowany zamek. Zgodnie z regulaminem konkursu, mural powinien zawierać sens legendy, ale we własnej, oryginalnej interpretacji artysty i przedstawiać ciekawą historię. Kompozycję muralu należało także wpisać w kontekst architektoniczny z wykorzystaniem istniejących elementów architektury.

 

 

Do konkursu zgłoszono łącznie 15 prac. Wczoraj komisja konkursowa zdecydowała się wybrać koncepcję Bartosza Bujanowskiego. Twórca otrzyma w nagrodę kwotę 5 tys. zł oraz fundusze na zrealizowanie muralu, który powstać musi do 7 października.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” dziękuje za 1% podatku

    W pierwszym kwartale bieżącego roku Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” apelowało do swoich sympatyków o przekazywanie 1% podatku, przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym, na cele związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Łącznie Zawisza otrzymał w ten sposób 8755 zł. Dzisiaj darczyńcom dziękuje za to Zarząd Klubu.

  • Co słychać u Wisły Fordon i innych dawnych rywali Zawiszy

    Zakończyły się rozgrywki A-klasy w 2017 roku. Jak można było się spodziewać dzisiaj wicelider, Fala Świekatowo, pokonała bez większych problemów na wyjeździe Myśliwiec Gostycyn, liderem przynajmniej do wiosny pozostanie jednak Zawisza Bydgoszcz z dwoma punktami przewagi nad Falą.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.