Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMural nawiązujący do legendy. Wiemy jak będzie wyglądać ściana przy ulicy Jagiellońskiej 36

Mural nawiązujący do legendy. Wiemy jak będzie wyglądać ściana przy ulicy Jagiellońskiej 36

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 wrzesień 2017 09:44

Ratusz rozstrzygnął konkurs na opracowanie projektu muralu nawiązującego do legendy „O Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy”. Wygrał projekt pt. ,,Kazimierz” autorstwa Bartosza Bujanowskiego.

Legenda nawiązuje do czasów, gdy nad brzegiem Brdy stał murowany zamek. Zgodnie z regulaminem konkursu, mural powinien zawierać sens legendy, ale we własnej, oryginalnej interpretacji artysty i przedstawiać ciekawą historię. Kompozycję muralu należało także wpisać w kontekst architektoniczny z wykorzystaniem istniejących elementów architektury.

 

 

Do konkursu zgłoszono łącznie 15 prac. Wczoraj komisja konkursowa zdecydowała się wybrać koncepcję Bartosza Bujanowskiego. Twórca otrzyma w nagrodę kwotę 5 tys. zł oraz fundusze na zrealizowanie muralu, który powstać musi do 7 października.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Awans Zawiszy jeszcze nie w ten weekend

  Niebiesko-czarni w ten weekend odpoczywali za sprawą oddania meczu walkowerem przez Gryfa Piaseczno. Fanów bydgoskiego klubu mógł interesować natomiast pojedynek wicelidera Fali Świekatowo z trzecią drużyną Tucholanką Tuchola, który mógł przesądzić o bezpośrednim awansie Zawiszy do V ligi.

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Regionalne pociągi coraz bardziej punktualne

  Kiedyś drwiono z punktualności kolei tłumacząc skrót PKP jako – Poczekaj Kiedyś Przyjedzie. Z roku na rok można zauważyć, że z punktualnością jest coraz lepiej, problemy występują zaś głównie w okresie gdy mamy do czynienia z niesprzyjającą aurą. Cały czas nam jednak daleko do standardów z Japonii, gdzie za skandal uznano naruszenie rozkładu jazdy o zaledwie 20 sekund.

 • Marszałek eksponuje barwy Cesarstwa Niemieckiego

  Wywieszenie czyichś barw do góry nogami traktowane jest jako wyrażenie dezaprobaty i braku szacunku. Niekiedy może z tego wyjść wywieszenie zupełnie innej flagi. Marszałek województwa Piotr Całbecki na swoim profilu Facebook-owym, w eksponowanym miejscu umieścił barwy przypominające flagę Cesarstwa Niemieckiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.