Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMural nawiązujący do legendy. Wiemy jak będzie wyglądać ściana przy ulicy Jagiellońskiej 36

Mural nawiązujący do legendy. Wiemy jak będzie wyglądać ściana przy ulicy Jagiellońskiej 36

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 wrzesień 2017 09:44

Ratusz rozstrzygnął konkurs na opracowanie projektu muralu nawiązującego do legendy „O Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy”. Wygrał projekt pt. ,,Kazimierz” autorstwa Bartosza Bujanowskiego.

Legenda nawiązuje do czasów, gdy nad brzegiem Brdy stał murowany zamek. Zgodnie z regulaminem konkursu, mural powinien zawierać sens legendy, ale we własnej, oryginalnej interpretacji artysty i przedstawiać ciekawą historię. Kompozycję muralu należało także wpisać w kontekst architektoniczny z wykorzystaniem istniejących elementów architektury.

 

 

Do konkursu zgłoszono łącznie 15 prac. Wczoraj komisja konkursowa zdecydowała się wybrać koncepcję Bartosza Bujanowskiego. Twórca otrzyma w nagrodę kwotę 5 tys. zł oraz fundusze na zrealizowanie muralu, który powstać musi do 7 października.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Artego zdobywa Puchar Polski

  To historyczny sukces dla klubu Artego Bydgoszcz, ale całej kobiecej koszykówki w Bydgoszczy. W rozgrywanym w Gdyni turnieju finałowym, podopieczne trenera Tomasza Herketa pewnie pokonały Wisłę CanPack Kraków.

 • Zawisza przygotowuje się już do wiosny

  Po świątecznej przerwie do trenowania powrócili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni zajmują w A-klasie pozycję lidera, ale po piętach depcze im Fala Świekatowo ze stratą zaledwie dwóch punktów. Stąd też ważne będzie właściwe przygotowanie zespołu do wiosny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Grono samorządowców przeciwko mowie nienawiści

  W 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyło się podpisanie Bydgoskiej deklaracji przeciwko mowie nienawiści. Jak wyjaśniał współinicjator idei poseł Łukasz Schreiber, podczas tego powstania Polacy podzieleni na różne stronnictwa, potrafili się zjednoczyć w walce o niepodległość.

 • Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

  Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.