Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMural nawiązujący do legendy. Wiemy jak będzie wyglądać ściana przy ulicy Jagiellońskiej 36

Mural nawiązujący do legendy. Wiemy jak będzie wyglądać ściana przy ulicy Jagiellońskiej 36

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 wrzesień 2017 09:44

Ratusz rozstrzygnął konkurs na opracowanie projektu muralu nawiązującego do legendy „O Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy”. Wygrał projekt pt. ,,Kazimierz” autorstwa Bartosza Bujanowskiego.

Legenda nawiązuje do czasów, gdy nad brzegiem Brdy stał murowany zamek. Zgodnie z regulaminem konkursu, mural powinien zawierać sens legendy, ale we własnej, oryginalnej interpretacji artysty i przedstawiać ciekawą historię. Kompozycję muralu należało także wpisać w kontekst architektoniczny z wykorzystaniem istniejących elementów architektury.

 

 

Do konkursu zgłoszono łącznie 15 prac. Wczoraj komisja konkursowa zdecydowała się wybrać koncepcję Bartosza Bujanowskiego. Twórca otrzyma w nagrodę kwotę 5 tys. zł oraz fundusze na zrealizowanie muralu, który powstać musi do 7 października.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Rawys Raciąż – Zawisza

  Zwycięstwo Rawysa nad Zawiszą było największą niespodzianką 6 kolejki A-klasy. Gospodarzom na pewno pomagało własne boisko. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

 • Osada Oxfordu triumfuje na Brdzie

  W sobotę odbyła się XXVI edycja Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Tradycją się stało, że regaty zamyka prestiżowy wyścig pomiędzy brytyjskimi uniwersytetami Oxford i Cambridge. Tegoroczna Wielka Wioślarska okazała się szczęśliwa dla Oxfordu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Bydgoskich radnych nie przekonuje ,,pijar” prezesa portu lotniczego

  W trakcie poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki przedstawi informację o sytuacji spółek wojewódzkich. Oczekują tego radni klubu Prawa i Sprawiedliwości. Największe zainteresowanie będą zapewne budzić dwie spółki: Port Lotniczy Bydgoszcz i Kujawksko-Pomorski Transport Samochodowy we Włocławku.

 • Dofinansowanie unijne na przebudowę mostu nad Gąsawką

  Prawie 13 mln zł w tym roku zostanie wydane rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 251 od granicy województwa wielkopolskiego do Żnina, wraz z przebudową mostu nad Gąsawką w tym mieście (ulica Dworcowa). Zadanie zostanie dofinansowane w dużym stopniu przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace budowlane rozpoczęły się już wiosną.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.