Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Nalot policyjny w Urzędzie Gminy Białe Błota

Napisane przez wtorek, 17 październik 2017 14:54

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy od rana, na zlecenie prokuratury, prowadzone są w Urzędzie Gminy Białe Błota czynności kontrolne. Zabezpieczono pomieszczanie gminne oraz dokumenty. Zabrano na przesłuchanie również sekretarz gminy. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak w jakim charakterze.

Na Osową Górę dojdziemy już przez las

Napisane przez wtorek, 17 październik 2017 10:54

Nadleśnictwo Żołędowo poinformowało, że udało się posprzątać po zniszczeniach spowodowanych przez nawałnice. Z tego też powodu na części obszaru Nadleśnictwa Żołędowo został zniesiony zakaz wstępu do lasu. Leśniczy nadal apelują jednak o ostrożność.

Nowoczesna reaktywuje biuro poselskie

Napisane przez wtorek, 17 październik 2017 10:13

Wiosną partia Ryszarda Petru przeżyła osłabienie, w wyniku którego grupa posłów, w tym Michał Stasiński z Bydgoszczy przeszli do Platformy Obywatelskiej. Niedługo później Nowoczesna straciło biuro poselskie nad Brdą. W tym tygodniu aktywność w Bydgoszczy rozpocząć ma inny parlamentarzysta tej formacji.

Radny PiS przyznaje racje przeciwnikom rządu Beaty Szydło?

Napisane przez poniedziałek, 16 październik 2017 22:20

Politycy wypowiadając ,,złote myśli” powinni być ostrożni, bowiem po przetasowaniach na scenie politycznej, wypowiedziane przez nich słowa, mogą wrócić jak bumerang i uderzyć w formację jaką reprezentują. Szef bydgoskiego klubu radnych PiS dość odważne słowa wypowiedział jednak już za czasów rządów jego formacji.

Gościem ubiegłotygodniowej konferencji poświęconej aktualizacji Strategii Rozwoju Bydgoszczy był marszałek województwa Piotr Całbecki, który twierdził, że Bydgoszcz była największym beneficjentem środków unijnych w perspektywie 2007-2013. Radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz ubolewa, że nikt z organizatorów go nie sprostował.

Solidarność jest otwarta na debatę z udziałem rezydentów

Napisane przez wtorek, 17 październik 2017 00:22

Wczoraj młodzi lekarze z Bydgoszczy poparli swoich kolegów z Porozumienia Rezydentów, którzy od ponad dwóch tygodni prowadzą protest głodowy, przede wszystkim podkreślając oczekiwanie zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6,8% PKB. Czy dojdzie w Bydgoszczy do debaty z prawdziwego zdarzenia o przyszłości służby zdrowia? NSZZ Solidarność jest zainteresowane podjęcie tematu w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Bydgoscy rezydenci rozważają podjęcie głodówki

Napisane przez poniedziałek, 16 październik 2017 14:41

6,8% nakładów PKB na służbę zdrowia, to główny postulat Porozumienia Rezydentów. Dzisiaj na Starym Rynku bydgoscy lekarze rezydenci wyrazili poparcie dla głodujących w Warszawie. Pojawił się również postulat podjęcia głodówki również w Bydgoszczy.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Z meczu Zawiszy z Falą Świekatowo

    Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych sytuacji z II połowy meczu Zawiszy Bydgoszcz z Falą Świekatowo.

  • Zawisza powraca na fotel lidera

    Fala Świekatowo po raz pierwszy w tym sezonie została pokonana. W sobotę w Potulicach, piłkarze Fali musieli uznać wyższość Zawiszy. Dla niebiesko-czarnych są to cenne punkty, bowiem o wartości powrotu na fotel lidera, ale ich zdobycie nie było łatwe. Nie był to również mecz rozegrany przez Zawiszę w najwyższym stylu.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.