Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Czy Bydgoszcz zatęskniła za defiladami wojskowymi?

Napisane przez niedziela, 20 sierpień 2017 19:51

We wtorek przez ulicę Gdańską przeszła defilada wojskowa z okazji Święta Wojska Polskiego. Porównywać jej z uroczystościami w stolicy nie możemy, bowiem to zupełnie nie ta skala. Wystarczyła ona jednak, aby pojawiło się wiele pozytywnych opinii, które nawiązały do okresu II Rzeczypospolitej, gdy defilady w Bydgoszczy były rzeczą powszechną.

,,Zawisza nigdy nie miał kibiców sukcesu”

Napisane przez sobota, 19 sierpień 2017 03:31

Dzisiaj zmagania w A-klasie meczem z GLZS Dobrcz i rozpocznie Zawisza Bydgoszcz. W piątkowy wieczór na Starym Rynku miała miejsce prezentacja pierwszego zespołu, który stawiając sobie za cel awans do klasy okręgowe, chce wykonać kolejny krok w kierunku odbudowy piłki na Zawiszy. Prezentacja przed ratuszem miała również przypomnieć władzom miasta, że Zawisza cały czas rozgrywa mecze i trenuje poza Bydgoszczą.

Piętnaście propozycji nazw dla lodowiska

Napisane przez sobota, 19 sierpień 2017 10:38

Jaką nazwę nosić będzie kryte lodowisko koło Hali Sportowo-Wyczynowej Łuczniczka? Do przyszłego piątku (25 sierpnia) zdecydują o tym internauci. Spośród propozycji nazw zgłoszonych przez bydgoszczan, kapituła konkursowa wytypowała piętnaście. Głosowanie odbywa się na portalu społecznościowym Facebook.

Obejrzyj relacje filmową z defilady

Napisane przez piątek, 18 sierpień 2017 13:53

We wtorek w nawiązaniu do przedwojennych bydgoskich tradycji, na ulicy Gdańskiej odbyła się defilada wojskowa z okazji przypadającego Święta Wojska Polskiego. Przygotowaliśmy specjalny materiał filmowy, pozwalający wczuć się w klimat tego wydarzenia.

Ukazał się kolejny numer Dziennika Bydgoszczy

Napisane przez piątek, 18 sierpień 2017 10:23

Tematem przewodnim najnowszego numeru są Koncerty Maryjne z Różą, których kolejna edycja odbywała się w maju z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. W gazecie znajdziemy również ciekawą publikację autorstwa bydgoskiego archeologa Roberta Grochowskiego poświęconą zbrojowni III Rzeszy w lesie przy Osowej Góry.

,,Uwaga kradną dane osobowe”

Napisane przez piątek, 18 sierpień 2017 00:17

Chcąc zniechęcić bydgoszczan do podpisywania się pod np. referendum o odwołanie prezydenta, można by próbować straszyć mieszkańców, że złożone na liście podpisy mogą być wykorzystane później przez oszustów np. w celu wzięcia wyłudzenia kredytu. Takiego nieczystego zagrania obecnie nikt nie stosuje, za to taka kampania bilboardowa pojawiła się w 2009 roku, gdy próbowano odwołać prezydenta Konstantego Dombrowicza.

W ubiegły czwartek miał się odbyć w ratuszu dyżur konsultacyjny w ratuszu w sprawie dekomunizacji ulic, alei i parku. Nasz czytelnik postanowił w nim wziąć udział, ostatecznie jednak pocałował klamkę. Pilnujący urzędu strażnik miejski miał być bardzo zdziwiony, gdy usłyszał o celu wizyty.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zobacz skrót meczu Zawiszy z GLKS-em

  W sobotnim meczu pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i GLKS-em Sadki zobaczyliśmy wiele akcji gospodarzy, które zakończyły się strzałami na bramkę.  Bardzo efektownie bronił jednak Szymon Gawron. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu.

 • Zawisza dobrze rozpoczął sezon ligowy

  Na inaugurację rozgrywek A-klasy bydgoski Zawisza pokonał gładko w Potulicach GLKS Dobrcz. Mecz ten był raczej jednostronny i raczej do najciekawszych nie należał. Widowisko urozmaiciła natomiast oprawa przygotowana przez kibiców Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski
 • Już nie tylko Rytel, ale pojawiają się apele o pomoc gminie Sośno

  W ostatnim czasie pojawiło się w przestrzeni publicznej wiele głosów o sytuacji mieszkańców Sośna, gminy która w kujawsko-pomorskim najbardziej ucierpiała w wyniku huraganu. Duży wpływ na to miały relacje osób, które ogrom zniszczeń zobaczyły na własne oczy, ważny jest również apel sołectwa Rytel, o pomoc dla mieszkańców Sośna.

 • Premier odwiedziła poszkodowanych w gminie Gostycyn

  W sobotę do Małej Kloni niedaleko Tucholi przyjechała premier Beata Szydło, która spotkała się z mieszkańcami poszkodowanymi przez ubiegłotygodniowe anomalie pogodowe. W tej miejscowości niemalże każdy mieszkaniec został w jakiś stopniu poszkodowany, czy to przez zniszczenie domu bądź budynku gospodarczego. Szefowa rządu zapewniła mieszkańców o solidarności ze strony rządu.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.