Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Sejmik dał zielone światło dla powołania spółki

Napisane przez poniedziałek, 19 marzec 2018 16:21

Inwestycje Regionalne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – dzisiaj Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki o takiej nazwie. Jednym z celów jej funkcjonowania będzie rozbudowa Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej, mówi się również o rozbudowie gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Radni w tej sprawie nie byli jednak jednogłośni.

W poniedziałek 19 marca Sejmik Województwa zdecyduje o powołaniu spółki Inwestycje Regionalne, której celem byłaby rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i Opery Nova, nie jest powiedziane, że będą to jednak jedyne inwestycje tej spółki. Spółka inwestowałaby na kredyt.

,,W jej oczach”

Napisane przez sobota, 17 marzec 2018 23:25

Temperatura na minusie, on skąpo ubrany, na boso, w okrwawionej szacie – w sobotę przez Bydgoszcz przeszła droga krzyżowa ulicami miasta. Celem było pokazanie problemów z jakimi borykają się ludzie młodzi oraz miłosierdzie Boga, który dla zbawienia rodzaju ludzkiego przyjął dobrowolne cierpienie.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał umowę z firmą ,,Want” na wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie prac budowlanych, w ramach remontu mostu drogowego wzdłuż ulicy Mińskiej, nad Kanałem Bydgoskim. Z powodu naruszenia konstrukcji nośnej mostu, ruch drogowy odbywa się w wariancie ograniczonym.

Być może w tym roku na dobre rozpocznie się rewitalizacja płyty Starego Rynku. Zapewne duże kontrowersje będzie budzić wówczas kwestia Pomnika Walki i Męczeństwa, który według przyjętej koncepcji ma zostać cofnięty. Radny Pastuszewski zarzuca Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków bezczeszczenie pamięci bydgoszczan.

Dzisiaj wieczorem droga krzyżowa ,,W jej oczach”

Napisane przez sobota, 17 marzec 2018 00:45

O godzinie 19:30 z bydgoskiej katedry wyruszy zorganizowana przez młodzież droga krzyżowa. Podobnie jak w ubiegłym roku, nie będzie to jednak typowe nabożeństwo, ale mająca na celu poruszać inscenizacja.

KOD plakatami przypomina o sprawie Trybunału Konstytucyjnego

Napisane przez piątek, 16 marzec 2018 07:57

W ubiegłym tygodniu na bydgoskich ulicach pojawiły się plakaty, mające na celu przypominać, że przed dwoma laty, w opinii Komitetu Obrony Demokracji, doszło do złamania konstytucji. Publikację przygotował KOD – nie są to jednak wielkie bilbordy, bowiem jak przyznaje ta organizacja, finansowana jest tylko ze składek członków.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Ponad 600 mln zł po które nikt nie sięgnął

  Za te pieniądze można było zbudować linie kolejową z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego Bydgoszcz, a następnie do Trzcinca, mając plan na kolej metropolitalną zmodernizować linie kolejową nr 356 do Szubina i Kcyni, bądź 209 biegnącą przez Bydgoszcz. Po duże pieniądze z Unii Europejskiej samorządy jednak nie sięgnęły.

 • ELFy z PESA będą jeździć do Piły

  W Toruniu Przewozy Regionalne zaprezentowały dzisiaj cztery pociągi PESA ELF2, które zostały zakupione dla realizacji przewozów pasażerskich pod marką POLREGIO w województwie kujawsko-pomorskim. Obecny na uroczystości prezes spółki Krzysztof Zgorzelski, podkreślał, że jest to praktyczny przykład jak odbywa się wymiana taboru na bardziej nowoczesny.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.