Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 19 marzec 2020
piątek, 20 marzec 2020 00:25

Ruszyła przebudowa Placu Poznańskiego

W tym tygodniu na Placu Poznańskim pojawiły się barierki, przez co ruch odbywa się na mniejszej liczbie pasów. Ma to związek z początkiem prac związanych z budową infrastruktury rowerowej wokół Placu Poznańskiego, co w praktyce doprowadzi też do przebudowy ronda.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na jednym biegunie mamy radykalne środki jak zamknięcie szkół, ograniczenie zgromadzeń, zamknięcie restauracji, ograniczenia w życiu religijnym – wszystko po to, aby spowolnić rozpowszechnianie się koronawirusa. Na drugim biegunie mamy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy i lekkomyślne decyzje.

Opublikowano w Bydgoszcz

427 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu doby we Włoszech - ogłosił w czwartek szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli. Tym samym łączna liczba zmarłych wzrosła do 3405 i przekroczyła bilans w Chinach, gdzie zanotowano dotąd 3245 zgonów.

Opublikowano w Magazyn

24 lutego Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla budowy odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, akceptując rekomendowany przez GDDKiA wariant przebiegu odcinka. Decyzję RDOŚ do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie zaskarżyli działacze partii Zieloni.

Opublikowano w Regionalne

Koronawirus to medialnie obecnie najważniejszy temat, co jest oczywiście zrozumiałe. Jak spojrzymy jednak co jest na kolejnych miejscach, to dość dużo w ostatnim czasie mówi się o księżach, w powiązaniu z koronawirusem. Przed tygodniem mieliśmy przez chwilę nawet nagonkę na Kościół, że parafie nie są pozamykane. Zabieram głos, bowiem uważam, że nie jest to uczciwe.

Opublikowano w Magazyn

Przed południem informowaliśmy o tym, że prezydent Inowrocławia przedsiębiorcom wynajmującym lokale od miasta, odroczy płatności czynszu, a w przypadku zawieszenia działalności nawet umorzy. W Bydgoszczy również są planowane podobne działania, prezydent Rafał Bruski wkrótce ma przedstawić Bydgoski Pakiet.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 19 marzec 2020 13:30

Seniorzy niepokorni

Twierdzą, że przeżyli II wojnę światową, stan wojenny, to i przeżyją koronawirusa. O ile uznaje się, że polskie społeczeństwo w dobie pandemii jest zdyscyplinowane, to wielu ludzi starszych robi tutaj za niepokornych. Do południa to właśnie seniorzy głównie odwiedzają sklepy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy zdiagnozowano trzy kolejne przypadki zarażonych koronawirusem. Wśród nich jest dziecko i młoda kobieta, która powróciła zza granicy. Ich stan jest dobry.

Informacje o kolejnych przypadkach zarażenia potwierdził wojewoda:

Opublikowano w Regionalne

Inowrocławscy przedsiębiorcy, którzy wynajmują lokale bezpośrednio od miasta, jeżeli z powodu sytuacji epidemicznej będą musieli zawiesić swoją działalność gospodarczą, mają szansę nie zapłacić czynszu.

Opublikowano w Inowrocław

Od dzisiaj mamy kolejne zmiany w rozkładach bydgoskiej komunikacji miejskiej. Po głosach niezadowolenia mieszkańców, w tym publikacjach prasowych, w związku z wprowadzeniem od środy sobotnich rozkładów jazdy w dni powszednie, dzisiaj i jutro część decyzji będzie cofnięta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja