Jesteś tutaj: HomeEurowyboryWstępne oficjalne wyniki: Wygrywa PiS

Wstępne oficjalne wyniki: Wygrywa PiS

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 26 maj 2014 09:00

W oparciu o 96,79% danych z Obwodowych Komisji Wyborczej można powiedzieć, że minimalnie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, wbrew wczorajszemu sondażowi powyborczemu. W naszym województwie wygrał Janusz Zemke, choć czy uzyska mandat dowiemy się dopiero za kilka godzin.

PiS uzyskało według tych danych poparcie na poziomie 32,33%, zaś druga Platforma Obywatelska 31,34%. Na SLD zagłosowało 9,54% biorących udziału w głosowaniu, mandaty uzyska także PSL 7,21% i Nowa Prawica 7,06%.

 

Frekwencja wyborcza wyniosła 23,3%, czyli jest niższa niż 5 lat temu. W kujawsko-pomorskim wyniosła ona 22,63%.

 

W naszym województwie najwięcej wyborców głosowało na kandydata SLD Janusza Zemke, który uzyskał prawie 60 tys. głosów. SLD mimo słabego krajowego wyniku, w kujawsko-pomorskim uzyskało zdecydowanie najlepsze notowania i poparcie na poziomie 19,99%, a w samym powiecie nakielskim powyżej 30%. O tym, czy Zemke uzyskał mandat europosła dowiemy się za kilka godzin, choć jest to bardzo prawdopodobne.

 

Duże szanse na utrzymanie mandatu Tadeusz Zwiefka, na którego zagłosowało ponad 42,5 tys. wyborców. Jan Vincent Rostowski uzyskał poparcie zaledwie na poziomie 31,6 tys., czyli na mandat szans nie ma.

 

W PiS obserwujemy dość zaciętą rywalizacje dwóch kandydatów na Kosmę Złotowskiego zagłosowało ponad39,6 tys. wyborców, minimalnie gorzej wypadł prof. Andrzej Zybertowicz z ponad 38,8 głosami.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021