Jesteś tutaj: HomeEurowyboryNa godzinę 12 frekwencja wyniosła 7,3%

Na godzinę 12 frekwencja wyniosła 7,3%

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego niedziela, 25 maj 2014 14:33

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że z danych napływających z lokali wyborczych wynika, że zagłosowało już ponad 2 mln 219 tys. Polaków, czyli frekwencja wyniosła 7,32%. Niemalże identyczny wynik zanotowano w województwie kujawsko-pomorskim. Głosować możemy do godziny 21:00.

 

W naszym województwie zagłosowało do tej pory prawie 120 tys. wyborców na ponad 1,6 mln uprawnionych, frekwencja wyniosła zatem 6,33%, czyli 0,1% więcej niż w skali kraju.

 

W kujawsko-pomorskim największą frekwencję zanotowano w Toruniu 10,22%, w Bydgoszczy wyniosła ona 9,57%, najniższą zaś w powiecie włocławskim 4,45%.

 

Gdy spojrzymy na inne okręgi, wypadamy zdecydowanie lepiej od wielkopolskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. Musimy jednak pamiętać, że te regiony zamieszkuje znacznie więcej mieszkańców, wiec uzyskanie mandatów w nich jest dużo łatwiejsze niż w kujawsko-pomorskim.

 

Porównując informacje podane przez PKW z wyborami, które odbyły się 5 lat temu, frekwencja jest wyższa, na godzinę 12 wynosiła ona w 2009 roku 6,65%. Także wyższy jest wynik kujawsko-pomorskiego, gdzie zagłosowało wtedy przez pierwsze 5 godzin 6,62%, czyli znajdowaliśmy się poniżej średniej krajowej.

 

Zachęcamy tych którzy jeszcze nie poszli, na oddanie swojego głosu.

 

Około godziny 19 przedstawimy dane dotyczące frekwencji za godzinę 17:30.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021