Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPolska Razem ponawia apel, żeby zamiast Pendolino kupić pociągi PESA

Polska Razem ponawia apel, żeby zamiast Pendolino kupić pociągi PESA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 17 maj 2014 17:19

Na dzisiejszej konferencji prasowej lokalni politycy Polski Razem Jarosława Gowina odnieśli się do wypowiedzi ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, który mówił o możliwości zerwania kontraktu na zakup włoskich pociągów Pendolino. PR liczy, że ostatecznie PKP Intercity zamówi pociągi produkowane w Bydgoszczy.

- Nasz lider Jarosław Gowin zaapelował na konferencji prasowej w Bydgoszczy, aby rozwiązać kontrakt z Pendolino, ponieważ jak się okazuje, te wielkie pieniądze wydane na sprowadzenie tych pociągów, zostały całkowicie zmarnowane. Cała flota jest uziemiona, stoi w garażu i te hipernowoczesne pociągi nie mają możliwości wyjechania na polskie tory – tłumaczył przed wejście do PESA Andrzej Walkowiak z Polski Razem Jarosława Gowina - Miały jeździć 250 km/h, a nie mogą uzyskać homologacji na 160 km/h, stąd apel ministra Gowina i zerwanie tego kontraktu. 48 godzin później wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński potwierdził, że szykuje się zerwanie umowy z Pendolino.

 

- Tak jak namawiamy Polaków do kupowania polskich produktów, do patriotyzmu konsumenckiego. Tak samo chcielibyśmy namawiać polskie przedsiębiorstwa, a zwłaszcza te kontrolowane przez państwo, do nabywania polskich produktów – kontynuował lider listy wyborczej Polski Razem Maciej Marzec. Wyraził on także niepokój, że PKP Intercity opóźnia podpisanie umowy z PESA Bydgoszcz w innym kontrakcie.

 

Inny z kandydatów Krzysztof Kozłowski wyraził zdziwienie, że tylko w Polsce państwo przy konstruowaniu zamówień nie zważa na interes rodzimych przedsiębiorstw.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.