Jesteś tutaj: HomeEurowyboryZybertowicz podejrzewa, że UKW ustawiło debatę

Zybertowicz podejrzewa, że UKW ustawiło debatę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 12 maj 2014 18:33

W poniedziałek w bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zorganizowano debatę liderów list wyborczych (nie zaproszono wszystkich) do Parlamentu Europejskiego. Jak informuje jeden z kandydatów prof. Andrzej Zybertowicz, osoby starsze chcące obejrzeć ją z bliska miały został wyproszone przez ochronę obiektu bądź Straż Miejską.

- Można odnieść wrażenie, że ta debat była ustawiona – powiedział w trakcie konferencji prasowej w Toruniu prof. Andrzej ZybertowiczNie ma zgody na blokowanie wolnej debaty.

 

Pikanterii tej sprawie dodaje fakt, iż odbywało się to na terenie państwowej uczelni. Organizatorem debaty było NSZZ Solidarność i Nadwiślański Związek ,,Lewiatan”.

 

Naszej redakcji na tej debacie nie było, gdyż jak zapowiedzieliśmy jeszcze w kwietniu nie zgadzamy się na ograniczanie pluralizmu, czyli eliminację części komitetów z udziału w debacie.

 

Szerzej o naszej decyzji UKW zamiast poważnej debaty pokaże studentom beton

 

-To wstyd ze pod skrzelami pod skrzydłami publicznej uczelni dokonuje się eliminacji pełnoprawnych komitetów, które zarejestrowały swoje listy w całej Polsce – wypowiada się w rozmowie z nami pełnomocnik Polski Razem Jarosława Gowina Andrzej Walkowiak.

 

Na debatę zaproszono kandydatów: PO (Jan Vincent Rostowski), PiS (Kosma Złotowski), SLD (Janusz Zemke), PSL (Eugeniusz Kłopotek), Europa Plus-Twój Ruch (Kazimiera Szczuka) oraz Solidarna Polska (Ireneusz Stachowiak).

 

Kandydat Polski Razem Maciej Marzec oraz kandydaci Nowej Prawicy oraz Ruchu Narodowego zaproszenia nie otrzymali.

 

Wybory parlamentarne odbyły się w 2011 roku. Idąc tym myśleniem, to może zakazać innym komitetom startowania w wyborach? – dziwi się Walkowiak - Działając w ten sposób to możemy być pewni, że w Polsce się nic nie zmieni.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31