Jesteś tutaj: HomeEurowyboryEtyka wyborcza według UKW

Etyka wyborcza według UKW

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego niedziela, 11 maj 2014 11:39

We wtorek w budynkach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Przemysłowej odbędzie się organizowana przez Koło Naukowe Studentów Politologii debata przedwyborcza kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż główną osobą odpowiedzialną za jej organizacje jest asystent oraz aktywny sztabowiec jednego z kandydatów.

W ostatnim czasie część kandydatów dała wyborcom do zrozumienia, że Kodeks Wyborczy, czy etyka jest im obca. Dziwić może jednak, że władze UKW przyzwalają na to, aby pojawiły się przesłanki do tego, że organizowana w ich murach debata może być nieuczciwa.

 

Kandydatów na tę debatę zapraszał przewodniczący koła Łukasz Szeląg, który ma ją także współprowadzić. Według strony internetowej Sejmu pełni on ponadto funkcję asystenta posła Kosmy Złotowskiego, jednego z kandydatów zaproszonych na tą debatę. Szeląg w ostatnim czasie aktywnie uczestniczy w kampanii wyborczej, biorąc udział w wielu wydarzeniach wyborczych ubrany w koszulkę z nazwiskiem posła Złotowskiego. Także na uczelnie przyjeżdża samochodem oklejonym w materiały wyborcze parlamentarzysty.

 

Pojawiają się obawy, że część kandydatów może mieć łatwiej, chociażby z tego powodu, że znać będzie pytania wcześniej. Takich obaw nie kryją z nami przedstawiciele części komitetów wyborczych.

 

Debatę poprowadzić ma dr Sławomir Sadowski.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy