Jesteś tutaj: HomeEurowyboryZwiefka i Zemke apelują o pójście do wyborów

Zwiefka i Zemke apelują o pójście do wyborów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 10 maj 2014 19:07

Za 15 dni po raz trzeci w historii polskiej obecności w Unii Europejskiej wybierać będziemy swoich reprezentantów do Parlamentu Europejskiego. Obecni europosłowie z naszego województwa Janusz Zemke (SLD) i Tadeusz Zwiefka (PO) apelowali na wspólnej konferencji prasowej, abyśmy w dniu 25 maja poszli do lokali wyborczych i oddali swój głos.

- Apelujemy do mieszkańców naszego regionu, by 25 maja poszli do urn wyborczych i zagłosowali, kto ma ich reprezentować w Parlamencie Europejskim – mówił europoseł Tadeusz Zwiefka Apelujemy do tych wszystkich, którzy mogą takie akcje profrekwencyjne przeprowadzić. W szczególności do marszałka naszego województwa Piotra Całbeckiego, który z powodzeniem razem ze swoimi służbami, przygotował bardzo dobrze akcję profrekwencyjną w wyborach w 2009 roku. Nie muszę przypominać, że ta akcja przyniosła nam spory sukces w województwie w kujawsko-pomorskim, bowiem z jednego mandatu w wyborach 2004, podnieśliśmy nasz stan posiadania w 2009 do trzech mandatów.

- Dzisiaj sytuacja jest bardzo istotna z tego względu, że przy niskiej frekwencji możemy tej liczby mandatów nie utrzymać, przy bardzo niskiej frekwencji możemy mieć zagrożenie, że nasz region nie będzie miał żadnego mandatu – tłumaczył Zwiefka.

 

- Doszliśmy do takiego wniosku, że mandat który sprawujemy zobowiązuje nas do odpowiedzialnego zachowania – wyjaśniał poseł Janusz Zemke zaznaczając, że obecnie europosłowie swoje mandaty pełnią do lipca – To odpowiedzialne zachowanie nakazuje nam zwrócić się z prośbą do mieszkańcó1) naszego województwa, aby poszli do wyborów.

 

- To nie jest apel na kogo macie państwo oddać głos. Każdy musi go oddać bowiem zgodnie ze swoimi przekonaniami i rozumem. To jest apel abyście do tych wyborów poszli. W Polsce wybranych będzie 51 eurodeputowanych. Są to jednak takie wybory, że o zdobyciu mandatu decyduje liczba głosów. Nasz okręg jest najmniejszy w Polsce, bardzo byśmy nie chcieli, żeby nie było z naszego województwa żadnego eurodeputowanego, aby sprawy naszego województwa na forum unijnym musieli przedstawiać mieszkańcy innych województw.

 

Europosłowie Zwiefka i Zemke zaapelowali także do innych kandydatów do wsparcia ich apelu o pójście 25 maja do wyborów. Z badań opinii publicznej wynika, że w naszym województwie frekwencja może nie przekroczyć 20%, wówczas zdobycie choćby jednego mandatu może być bardzo trudne.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja