Jesteś tutaj: HomeEurowybory,,Jeżeli nie dotrzymam obietnic to zapłacę każdemu wyborcy po 10 tys. zł”

,,Jeżeli nie dotrzymam obietnic to zapłacę każdemu wyborcy po 10 tys. zł”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 29 kwiecień 2014 16:18

Lider listy wyborczej Polski Razem Jarosława Gowina Maciej Marzec publicznie podpisał we wtorek weksel, na mocy którego wypłaci każdemu swojemu wyborcy po 10 tys. zł, jeżeli nie dotrzyma swoich obietnic wyborczych.

 

- Swego czasu Lech Wałęsa obiecywał po 100 mln zł. Byli tacy, którzy domagali się tego przed sądem. Ostatecznie jednak Sąd Najwyższy uznał, że obietnic wyborczych nie należy traktować poważnie – wyjaśniał na konferencji prasowej Maciej Marzec, prawnik z Bydgoszczy – Weksel, który dzisiaj podpisuje będzie miał moc prawną – wyjaśniał.

 

Skrzyżowany z ulotką wyborczą weksel wydrukowany ma zostać w kilku tysiącach egzemplarzy. Mecenas Marzec zobowiązuje się, że będąc posłem do Parlamentu Europejskiego nie będzie głosował za wprowadzaniem lub podnoszeniem podatków, rozrostem biurokracji oraz prawem sprzecznym z Dekalogiem.

 

Maciej Marzec wyjaśnia, że co prawda Parlament Europejski nie decyduje o wprowadzaniu podatków w krajach członkowskich, ale pojawia się od czasu do czasu inicjatywa ustanowienia wspólnego opodatkowania, przeciwko czemu Marzec jak uzyska mandat europosła będzie przeciwstawiał.

 

 

Na konferencji prasowej lider listy Polski Razem przedstawił także program gospodarczy swojej partii, który zakłada likwidacje podatku dochodowego, w zamian ma zostać wprowadzony 1% podatek obrotowy, który sprawi, że zagraniczny kapitał nie będzie mógł unikać płacenia podatków w Polsce, po przez transferowanie dochodów do innych państw. W efekcie więcej pieniędzy ma pozostać w rękach Polaków.

 

- Przewidujemy, że zmniejszenie obciążeń podatkowych sprawi, że wzrosną dochody państwa z tytułu VAT, co w pewnym stopniu zrekompensuje likwidację podatku dochodowego. – wyjaśniał Marzec. Celem Polski Razem jest zmniejszenie biurokracji i wydatków na państwo, stąd też Polacy ostatecznie mają na jego utrzymanie płacić mniej.

 

Maciej Marzec zaprezentował ponadto swój spot wyborczy pt. ,,Spadochroniarze z Bydgoszczu”.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31