Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPiS i SP negocjują listy w Toruniu?

PiS i SP negocjują listy w Toruniu?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 10 kwiecień 2014 23:08

Czasu na zarejestrowanie list wyborczych coraz mniej, a jeszcze w żadnym okręgu nie zarejestrowało się Prawo i Sprawiedliwość, ani Solidarna Polska. Nieoficjalnie się mówi, że oba komitety liczą na poparcie Radia Maryja i trwające negocjacje sprawiają, że oba komitety wstrzymują się z rejestracją list na ostatnią chwilę.

Pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim oraz mediami związanymi z osobą ojca Tadeusza Rydzyka panowały w ostatnim czasie nienajlepsze relacje. PiS bowiem w ostatnim czasie postawił na współpracę przede wszystkim z mediami związanymi z Gazetą Polską i redaktorem Tomaszem Sakiewiczem, w których swoje udziały mają politycy PiS-u. Nie jest jednak tajemnicą ,że od kilku lat pomiędzy Gazetą Polską a Radiem Maryja ma miejsce cichy konflikt.

 

Kilka tygodni temu PiS opublikował swoje listy wyborcze, na których bardzo słabe pozycje otrzymały osoby uznawane za bliskie Radiu Maryja. Wielu komentatorów życia politycznego nazwało to ,,czarna polewką” od Kaczyńskiego dla ojca Rydzyka. W ostatnim czasie można z kolei było odnieść wrażenie, że Radio Maryja może w tych wyborach postawić na Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobro.

 

Być może zatem listy wyborcze obu partii ulegną zmianie. Historia polskiej polityki nie raz była w ostatnich latach świadkiem tego typu zmian w ostatniej chwili.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj