Jesteś tutaj: HomeEurowyboryCzarneckiego ześlą do Poznania?

Czarneckiego ześlą do Poznania?

Napisane przez  Redakcja / Niezalezna.pl Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 06 marzec 2014 22:49

Portal niezalezna.pl będący nieoficjalnym organem prasowym Prawa i Sprawiedliwości spekuluje na temat kształtu list tej partii do Parlamentu Europejskiego. Okazuje się, że start Ryszarda Czarneckiego jako lidera z Wrocławia nie jest pewny, z powodu innych konkurentów.

Z Dolnym Śląskiem od zawsze związany był Ryszard Czarnecki, który w 2004 roku z tego okręgu zdobył mandat posła do PE. Pięć lat później musiał jedynkę ustąpić innemu politykowi PiS Ryszardowi Legutce. Wówczas władze partii zdecydowały, że Czarnecki będzie ,,jedynką” w kujawsko-pomorskim.

 

Mimo, iż nie był kandydatem stąd, to mandat europoselski udało mu się uzyskać, choć gdyby zdobył minimalnie głosów mniej, to przeskoczył by go numer dwa, popierany przez Radio Maryja Przemysław Przybylski z Torunia.

 

Przez kolejne lata naszym województwem zbytnio się nie interesował, stąd też szans za dużych na ponowną elekcję z tego okręgu nie ma. Od kilku miesięcy spekulowało się, że Czarnecki ponownie będzie jedyną z Wrocławia.

 

Dzisiaj jednak portal niezalezna.pl, z którym pośrednio związany jest także Czarnecki pisze, że we Wrocławiu o jedynką ubiegać będą się posłowie Dawid Jackiewicz i Kazimierz Michał Ujazdowski. Portal sugeruje, że Czarnecki mógłby startować z Wielkopolski.

 

Pod względem liczby ludności jest to większy okręg od naszego, co ułatwia zdobycie mandatu. PiS nie cieszył się jednak nigdy zbyt dużym poparciem w tym regionie kraju. Z reguły w Wielkopolsce lista Prawa i Sprawiedliwości zdobywała o około 10% mniejsze poparcie niż w skali kraju.

 

Niezalezna.pl nie odniosła się jednak do tego, kto mógłby być jedyną w kujawsko-pomorskim. Od wielu tygodni mówi się o pośle Andrzeju Jaworskim związanym z Gdańskiem. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy