Jesteś tutaj: HomeEurowyboryJarosław Gowin stawia na prawnika z Bydgoszczy

Jarosław Gowin stawia na prawnika z Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 06 marzec 2014 17:51

Liderem listy Polska Razem w województwie kujawsko-pomorskim będzie nowe nazwisko w polityce, zajmujący się prawem gospodarczym prawnik z Bydgoszczy Maciej Marzec, który chce walczyć w Parlamencie Europejskim z nadmierną biurokracją, która utrudnia życie przedsiębiorcom. . Z listy partii Jarosława Gowina wystartują jednak także bardziej doświadczeni politycy.

 

-  Tak jak deklarowałem wcześniej, nie będzie to spadochroniarz – powiedział na Placu Wolności w Bydgoszczy Jarosław Gowin My jesteśmy nową partią i stawiamy na nową jakość. Będziemy mieli tutaj młodego i dynamicznego lidera, ale jednocześnie osobę związaną z Bydgoszczą, która ma duży dorobek życiowy jako radca prawny i wspólnik jednej z najbardziej renomowanych kancelarii. Osobę, która specjalizuje się w prawie gospodarczym, a przy okazji jest to także osoba, która działa w organizacjach katolickich i pokazuje, że przywiązanie do wolności gospodarczej może współgrać z przywiązaniem do tradycyjnych polskich wartości.

 

- Jestem związany z regionem od urodzenia. Od kilkunastu lat prowadzę w Bydgoszczy kancelarię zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorców – wyjaśniał mec. Maciej Marzec, który zapowiada podjęcie walki z barierami biurokratycznymi w Unii Europejskiej, które uderzają w wolność gospodarczą - To doświadczenie pozwala mi dość prostą i wyrazistą misje, z którą kandyduję. Misję przywracania ducha wolności w strukturach europejskich, żeby instytucje unijne zamiast koncentrować się na tworzeniu kolejnych barier i reglamentacji prawnych, których nawet specjalista nie jest w pełni poznać. Zamiast tego wszystkiego chcemy strzec wolności.

 

Numerem dwa Polski Razem w naszym województwie będzie związana z Toruniem Iwona Michałek, która w przeszłości pełniła funkcję kuratora oświaty. Na listach znaleźć ma się także radna z podtoruńskich Łysomic Katarzyna Błądek oraz Artur Kudeł z Włocławka. Ważnym bydgoskim akcentem ma być kandydatura byłego posła Andrzeja Walkowiaka.

 

 

Nasza lista ma być alternatywą dla innych komitetów, które wystawiają na swoich listach cele brytów i spadochroniarzy. Ludzi, którzy pojawiają się  tylko w czasie kampanii, których nie później przez kilka lat tutaj w naszym regionie. Nic dla tego regionu nie robią  wyjaśniał były poseł Walkowiak.

 

Poseł Andrzej Walkowiak odpowiedział także na nasze pytanie dotyczące ZIT - Powinna to być inicjatywa oddolna. Rzeczą niedopuszczalną jest to, aby rząd nie słuchał tego, co życzą sobie samorządowcy. Najmądrzejsze decyzje oni gwarantują i posługiwanie się retoryką centralizacji jest niedopuszczalne i szkodzi relacjom bydgosko-toruńskim.

 

 

Gdy jednak dopytaliśmy, czy partia popiera dwa osobne ZIT-y padło sformułowanie -My tego nie powiedzieliśmy.

 

 

- W tej chwili władza i decyzje należą do samorządów: bydgoskiego, toruńskiego i sejmiku. I tam powinna być wypracowana dobra decyzja dla rozwoju całego regionu, który jest w kiepskim stanie. Zajmujemy niechlubną przedostatnią pozycję w wielu parametrach.  Tym bardziej rząd powinien wsłuchiwać się w głosy oddolne – tłumaczył Walkowiak. 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj