Jesteś tutaj: HomeEurowyboryWiceprezydent Inowrocławia liderem listy Solidarnej Polski?

Wiceprezydent Inowrocławia liderem listy Solidarnej Polski?

Napisane przez  Redakcja / TVP Bydgoszcz Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 05 marzec 2014 00:20

Zastępca prezydenta Ryszarda Brejzy Ireneusz Stachowiak będzie najprawdopodobniej liderem listy Solidarnej Polski do Parlamentu Europejskiego. Taką wstępną rekomendację miały zaproponować regionalne struktury tej partii.

Stachowiak z programie TVP Bydgoszcz ,,Polityka dla ludzi” potwierdził, że taka koncepcja w regionie jest rozważana. Podkreślał także, że regionalne struktury Solidarnej Polski negatywnie patrzą na możliwość wstawienia na pierwsze miejsce ,,spadochroniarza”, czyli osoby z poza województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Dla Ireneusza Stachowiaka byłaby to druga kampania do PE w karierze politycznej. W 2009 roku startował z 5 miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał wówczas 1558 głosów, czyli w skali województwa uzyskał poparcie na poziomie 0,41%.

 

,,Jedynka” Solidarnej Polski może mieć jednak problem z uzyskaniem sympatii w całym województwie, gdyż w 2007 roku startując bez powodzenia na posła, szedł z dość kontrowersyjnym hasłem – Stop posłom z Bydgoszczy. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj