Jesteś tutaj: HomeEurowyboryKazimiera Szczuka: Chce pokazać, że w tym regionie żyją ludzie i mają prawa

Kazimiera Szczuka: Chce pokazać, że w tym regionie żyją ludzie i mają prawa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego niedziela, 02 marzec 2014 16:49

Liderka listy Europy Plus Kazimiera Szczuka liczy, że dzięki swojej rozpoznawalności będzie wstanie skutecznie zabiegać o sprawy mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Kandydatka przyznaje, że nie jest z tego województwa, ale może liczyć na wsparcie merytoryczne pozostałych kandydatów Europy Plus i Twojego Ruchu, którzy  dobrze wiedzą czego potrzebują mieszkańcy Kujaw i Pomorza.

- Przyzwyczailiśmy się trochę, że polityka to dzisiaj jest trochę taki marketing i zarządzanie. Tak jednak nie jest – mówiła Kazimiera Szczuka na pierwszej w tej kampanii wyborczej konferencji prasowej. Stąd też zapowiada, że planuje postawić na bezpośredni kontakt z wyborcami i  umożliwienie spotkania z nią każdemu zainteresowanemu wyborcy.

 

Kazimiera Szczuka związana jest z partią Zieloni 2004, stąd też ekologia ma dla niech szczególne znaczenie. Z tego powodu zapowiada, że będzie chciała się niezbyt dobrą renomą elektrowni wiatrowych w naszym województwie.

 

- Zarabiać na nich powinni mieszkańcy, a nie tylko inwestorzy – wyjaśniała Szczuka.

 

Kandydatka wyraziła także pogląd, że należy w większym stopniu wspierać rozwój kolei, która jest bardziej ekologiczna od transportu drogowego. Zdaniem Kazimiery Szczuki zyskała by na tym bydgoska PESA.

 

-  Moja drużyna jest stąd – podkreśliła Kazimiera Szczuka - Jeżeli mogę dzięki swojej rozpoznawalności i temu, że wysłużyłam długie lata w sektorze pozarządowym, w działaniu oddolnym i społecznym. Jeżeli będzie moja osoba mogła zwrócić uwagę na tematy regionalne i wprowadzić je do centralnego obiegu. Pokazać, że tu jest Polska i tu żyją ludzie, tu mają duszę i tu mają prawa.

 

Wyraziła ona także nadzieje, że uda się Bydgoszczy i Toruniowi dogadać w kwestii ZIT, aby pieniądze dla regionu nie przeszły bokiem.

 

Przestawiono dzisiaj także pełną listę kandydatów Europy Plus w kujawsko-pomorskim. Znajduje się na niej dwóch posłów Łukasz Krupa i Maciej Wydrzyński (z Torunia):

1. Kazimiera Szczuka

2. Łukasz Krupa

3. Hanna Strauss

4. Mirosław Królewicz

5. Joanna Borowska

6. Jacek Kwaśniewski

7. Natalia Falkowska-Wierczewska

8. Jarosław Wojtas

9. Ewa Cieślakowska

10. Maciej Wydrzyński

 

W niedzielę w Bydgoszczy gościć miał Janusz Palikot. W ostatniej chwili, z powodu nadzwyczajnego spotkania liderów partii z premierem w sprawie sytuacji na Ukrainie, musiał z tego planu zrezygnować. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj