Jesteś tutaj: HomeEurowyboryNarodowcy chcą radykalnej zmiany

Narodowcy chcą radykalnej zmiany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 26 luty 2014 18:49

We wtorek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Narodowego, jest to trzeci zarejestrowany przez PKW komitet do wyborów do Parlamentu Europejskiego.  Hasło Ruchu Narodowego do tych wyborów brzmieć będzie ,,Radykalna zmiana”.

Wybrane przez nas hasło nie tylko zapowiada rzeczywistą różnicę pomiędzy naszym środowiskiem, a kolejnymi mutacjami i rozłamami z partii centroprawicowych, ale przede wszystkim wyraża ducha środowisk współtworzących RN, zniecierpliwionych miałkością  i nijakością starego pokolenia liderów politycznych – informuje jeden z liderów ruchu Krzysztof Bosak.

KWW Ruchu Narodowego tworzyć mają przede wszystkim działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego,  Unii Polityki Realnej oraz wielu lokalnych środowisk, którym bliska jest idea narodowa. RN chce reprezentować przede wszystkim ludzi młodych, którzy są rozczarowani obecnymi elitami politycznymi.

 

Narodowcy w Parlamencie Europejskim zamierzają sprzeciwiać się rozrostowi biurokracji unijnej oraz ograniczaniu suwerenności państw członkowskich. Ponadto Ruch Narodowy chce zablokowania zapisów tzw. Paktu Klimatycznego, który zdaniem wielu ekspertów może dobić polski przemysł.

 

Rejestracja KWW Ruchu Narodowego była poparta 2,5 tys. podpisów. Wcześniej swój komitet wyborczy zarejestrował PiS oraz Związek Słowiański. Pozostałe komitety mają na to czas do 5 kwietnia.

 

Listy kandydatów powinny zostać zarejestrowane zaś do 15 kwietnia i poparte w każdym okręgu 10 tys. podpisów. Dla krótko istniejącego ruchu będzie to zatem duży sprawdzian organizacyjny.

 

Ruch Narodowy liczy, że w wyborach zdobędzie około 4 mandatów. Ciężko dzisiaj nawet spekulować kto będzie liderem listy w kujawsko-pomorskim, gdyż w tym okręgu narodowcom zdobyć mandat będzie bardzo ciężko. Jest to bowiem najmniejszy okręg pod liczbą mieszkańców, który przy niskiej frekwencji może nie mieć żadnej reprezentacji w Parlamencie Europejskim.  

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj