Jesteś tutaj: HomeEurowyboryKazimiera Szczuka chce przełamać w naszym regionie niechęć do zielonej energii

Kazimiera Szczuka chce przełamać w naszym regionie niechęć do zielonej energii

Napisane przez  Ł.R. / TOK FM Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 25 luty 2014 11:14

Kandydatka Europy Plus Twojego Ruchu do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu Kazimiera Szczuka w audycji Piotra Najsztuba na antenie radia TOK FM przedstawiła swoje pomysły na działalność w kujawsko-pomorskim. Jako, że związana ona jest przede wszystkim z partią Zieloni 2004, to dużo uwagi poświęciła kwestiom związanym z odnawialnymi źródłami energii.

 

- Próbuję rozgryźć dramat tego okręgu, który jest trochę sklejony z takich żywiołów – mówiła Piotrowi Najsztubowi o pierwszych wrażeniach dotyczących naszego województwa Kazimierza Szczuka.

 

Nie kryła, że pierwsze co rzuca się w jej oczy to konflikt pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem - Do tych antagonizmów ta lokalna społeczność jest przywiązana – wyjaśniała - Są na świecie dużo straszliwsze konflikty niż ten bydgosko-toruński i jakoś ludzie się potem scalają.

 

- Co Pani powie rolnikom bydgosko-toruńskim? – pytał Piotr Najsztub.

 

- Ja im powiem, że mam dobrą zieloną  nowinę, odnawialne źródła energii – wyjaśniała kandydatka -Ten region jest ewidentnie antywiatrakowy systemowo, co nie jest dobre. Historia z energią wiatrową w Polsce jest straszna, ona pokazuje, że aby prowadzić  modernizacje energetyczną, co jest wielkim, wspaniałym planem Europy, to trzeba pracować nad świadomością społeczną.

 

 

W jej opinii energia wiatrowa kojarzy się w naszym kraju nienajlepiej, gdyż społeczności lokalne nie potrafiły do tej pory negocjować z inwestorami, w taki sposób, aby wiatraki przynosiły im korzyści zamiast strat, związanych głównie ze spadkiem cen ziemi.

 

- Trzeba doprowadzić do sytuacji, że z tego powodu, że w naszej gminie będą wiatraki, to my możemy mieć z tego powodu pieniądze – tłumaczyła Szczuka - Nie polega to na tym, że państwo zasadzi ludziom potworne wiatraki, według grabieżczych umów. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy