Jesteś tutaj: HomeEurowyboryWybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 25 maj 2019 23:22

W niedzielę 26 maja w Polsce odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosować możemy w godzinach 7:00 – 21:00 w Obwodowych Komisjach Wyborczych. W skali kraju wybierzemy 51(52 europosłów). Do czasu zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza, czyli zakaz agitacji.

W wojewódzkie kujawsko-pomorskim mamy do wyboru 60 kandydatów w ramach 6 list wyborczych. Żeby nas głos był ważny, możemy zagłosować tylko na jednego kandydata, poprzez zaznaczenie ,,x” w kratce przy jego nazwisku.

 

O tym ilu europosłów będzie reprezentować nasze województwo zdecyduje frekwencja, stąd też warto wypełnić swój obywatelski obowiązek. W skali kraju wybierzemy 52 europosłów, przy czym w lipcu mandaty obejmie 51, natomiast wolny mandat zostanie obsadzony dopiero po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy