Jesteś tutaj: HomeEurowyboryWywiad z prezesem (kandydatem) sfinansowany z pieniędzy publicznymi

Wywiad z prezesem (kandydatem) sfinansowany z pieniędzy publicznymi

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego piątek, 24 maj 2019 17:06

W regionalnym wydaniu Gazety Wyborczej na trzeciej stronie ukazał się sponsorowany wywiad z prezesem Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Michałem Korolko, który jest także kandydatem z list Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Wywiadu nie sponsorował jednak kandydat, ani komitet wyborczy, lecz jak wynika z oznaczeń jest to promocja funduszy europejskich, finansowana przez województwo.

Zdarzył się nam taki zbieg okoliczności, że akurat rozmowa sponsorowana z prezesem TARR ukazała się w ostatni dzień kampanii wyborczej. Zapewne pojawi się także tłumaczenie, że kandydowanie prezesa TARR w wyborach, nie ma nic wspólnego z pełnieniem funkcji w zarządzie. Takie tłumaczenie sprawi, że trudno będzie zarzucić naruszenie jakiś przepisów. Inna kwestia jest taka czy takie działanie jest moralne.

 

 

Najbardziej sprawa uderzy bowiem w konkurentów Korolki z listy Koalicji Europejskiej, którzy akurat nie prezesują żadnej spółce samorządowej, która może się promować z funduszy europejskich.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.