Jesteś tutaj: HomeEurowyboryKorwin-Mikke: Durnie z PiS-u nie wiedzą, że pozbawili Polskę niepodległości

Korwin-Mikke: Durnie z PiS-u nie wiedzą, że pozbawili Polskę niepodległości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego niedziela, 19 maj 2019 20:42

Państwa już nie istnieją, Polska jest tylko krajem – mówił na spotkaniu w Bydgoszczy Janusz Korwin-Mikke, były europoseł obecnie jeden z liderów Konfederacji. Zorganizowane nad Brdą spotkanie było elementem trwającej kampanii wyborczej. Polityk wprost powiedział, że jego formacja dąży do ,,zniszczenia” Unii Europejskiej.

 

Zanim rozpoczęła się wypowiedź gościa, głos zabrał kandydujący z ostatniego miejsca na liście Konfederacji w okręgu kujawsko-pomorskim Marcin Sypniewski - My niesiemy Europie wolność, świeżość i normalność. Chcemy uwolnić Europę od władzy europejskich biurokratów, od władzy Niemiec, chcemy uwolnić europejskie rodziny od demoralizacji.

 

- Konfederacja różni się tym od innych partii, że jest wroga Unii Europejskiej – oświadczył na wstępie Janusz Korwin-Mikke, w którego opinii Polska nie jest już niepodległym państwem, jedynie mającym pewne autonomie krajem - PiS to partia, która odebrała nam niepodległość. Bo gdyby nie to, że PiS głosował nad traktatem lizbońskim, gdyby nie Jarosław Kaczyński zachwalał w najlepszy możliwy sposób ten traktat, a świętej pamięci Lech Kaczyński go podpisał, to nie byłoby Unii Europejskiej. Unia Europejska zyskała osobowość prawną 1 grudnia 2009, po ratyfikacji traktatu lizbońskiego. Podejrzewam, że durnie z PiS-u nie wiedzą, że pozbawili Polskę niepodległości. W tej chwili mamy co prawda autonomię, nawet sporą w niektórych dziedzinach, ale nie mamy już niepodległości.

 

Wcześniej Janusz Korwin-Mikke stwierdził, iż dwuwładza PiS-u oraz Platformy Obywatelskiej to efekt spisku okrągłostołowego, spowodowanego z tym, iż w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej uznano, że system jednopartyjny dalej się nie utrzyma - Taka umowa jest Okrągłego Stołu z Magdalenki, że raz rządzimy my, raz wy. Niezależnie kto by wygrał to budujemy eurosocjalizm i idziemy do Unii Europejskiej, a prawica w Polsce nie będzie nigdy dopuszczona do władzy.

 

Zdaniem Janusza Korwin-Mikke socjaliści z różnych krajów Europy zabrali projekt Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i przekształcili go w dzisiejszą Unię Europejską - Nie ma bardziej antyeuropejskiego tworu jak Unia Europejska. W Europie była zasada, że kto nie pracuje niech nie je, w Unii jest zasada, że jeżeli ktoś nie pracuje to należy mu się zasiłek.

Janusz Korwin-Mikke w Bydgoszczy

Opublikowany przez Portal Kujawski Niedziela, 19 maja 2019

 

Pytany o to jak należy z UE walczyć, stwierdził - Mury Jerycha padły od trąb jerychońskich, więc trzeba trąbić tak długo, aż się to rozpieprzy. Nie ma innej możliwości. Związek Sowiecki upadł z powodów gospodarczych i tak samo skończy Unia Europejska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy