Jesteś tutaj: HomeEurowyboryTusk: Łączy nas wyższe dobro

Tusk: Łączy nas wyższe dobro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 18 maj 2019 18:44
Tusk: Łączy nas wyższe dobro Fot: Facebook / Platforma Obywatelska RP

Bezpieczna Polska, w silnej i zjednoczonej Europie, to jest dzisiaj największe dobro polityczne Polaków – mówił podczas marszu Polska w Europie, który odbył się w Warszawie, szef Rady Europy Donald Tusk. Było to wydarzenie wyborcze Koalicji Europejskiej.

 

- Do niepodległej Polski i do zjednoczonej Europy zmierzaliśmy różnymi drogami, ale w tej różnorodności odnaleźliśmy siłę, żeby się zjednoczyć – bronił formuły Koalicji Europejskiej, Donald Tusk - 30 lat temu doczekaliśmy się wreszcie wolnej Europy. Wiecie dlaczego? Bo różni ludzie, o różnych poglądach potrafili się umówić na to wielkie dzieło demokratyzacji Polski.

 

Zdaniem Tuska największe zwycięstwa Polacy odnosili, gdy się jednoczyli - Polska osiągała wielkie zwycięstwa, Polacy zadziwiali świat kiedy potrafili się jednoczyć wokół wyższego dobra. To nie jest głosowanie na mniejsze zło, to jest głosowanie na większe dobro.

 

Szef Rady Europy zaatakował również lidera PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, którego przyrównał do ajatollahów, wskazując iż ,,prawo szariatu” obowiązuje w państwach wyznaniowych, a do takiego jak można odebrać sugestię Tuska, dążyć ma PiS - W Europie widzę wielu kandydatów na takich lokalnych wodzów. Na świecie różnie ich nazywają, jeden nazywa się prezes, a drugi ajatollah, ale różnica jest relatywnie nieduża.

 

W poniedziałek odbędzie się konwencja Koalicji Europejskiej w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów