Jesteś tutaj: HomeEurowyboryZłotowski: Bydgoszcz musi znaleźć się w sieci bazowej TEN-T

Złotowski: Bydgoszcz musi znaleźć się w sieci bazowej TEN-T

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 16 maj 2019 22:53

Na konferencji prasowej europoseł Kosma Złotowski zapowiedział, że jeżeli będzie w kolejnej kadencji pełnił mandat, to będzie dalej podejmował działania na rzecz rozwoju węzła multimodalnego w okolicach Bydgoszczy, a dokładniej w Emilianowie.

- Można już dzisiaj powiedzieć, że sprawie jest nadany bieg, jesteśmy u początku, ale też celem moim jest dalsza promocja tej idei i mam nadzieję, że pod koniec kadencji będą konkrety takie, że będą mogli państwo zobaczyć nie tu w moim biurze, nie na prezentacjach, ale w Emilianowie konkretnie wybudowane obiekty – mówił o programie NAIDIES europoseł Kosma Złotowski, przypominając,że w debacie nad tym programem zabiegał o większe finansowanie dla powstawania tego typu węzłów, jednocześnie wskazując na potrzebną lokalizację w Bydgoszczy.

 

- Musimy dołożyć wszelkich starań żeby Bydgoszcz znalazła się w sieci bazowej TEN-T. Ona już jest, ale nie jako węzeł sieci bazowej – wskazywał jako priorytet Złotowski. Potraktowanie Bydgoszczy jako węzła sieci bazowej otworzy drogę do większych funduszy europejskich na rozwój całego węzła.

 

W konferencji ze Złotowskim udział wziął radny wojewódzki Jerzy Gawęda - Naszym priorytetem jest wpisanie wpisanie węzła Bydgoszcz do sieci bazowej TEN-T, o co interpelowałem do marszałka i przyjmuje z zadowoleniem, że po naciskach z różnych stron marszałek uznał, że budowa węzła w Emilianowie jest też priorytetem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)