Jesteś tutaj: HomeEurowyboryZłotowski: Bydgoszcz musi znaleźć się w sieci bazowej TEN-T

Złotowski: Bydgoszcz musi znaleźć się w sieci bazowej TEN-T

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 16 maj 2019 22:53

Na konferencji prasowej europoseł Kosma Złotowski zapowiedział, że jeżeli będzie w kolejnej kadencji pełnił mandat, to będzie dalej podejmował działania na rzecz rozwoju węzła multimodalnego w okolicach Bydgoszczy, a dokładniej w Emilianowie.

- Można już dzisiaj powiedzieć, że sprawie jest nadany bieg, jesteśmy u początku, ale też celem moim jest dalsza promocja tej idei i mam nadzieję, że pod koniec kadencji będą konkrety takie, że będą mogli państwo zobaczyć nie tu w moim biurze, nie na prezentacjach, ale w Emilianowie konkretnie wybudowane obiekty – mówił o programie NAIDIES europoseł Kosma Złotowski, przypominając,że w debacie nad tym programem zabiegał o większe finansowanie dla powstawania tego typu węzłów, jednocześnie wskazując na potrzebną lokalizację w Bydgoszczy.

 

- Musimy dołożyć wszelkich starań żeby Bydgoszcz znalazła się w sieci bazowej TEN-T. Ona już jest, ale nie jako węzeł sieci bazowej – wskazywał jako priorytet Złotowski. Potraktowanie Bydgoszczy jako węzła sieci bazowej otworzy drogę do większych funduszy europejskich na rozwój całego węzła.

 

W konferencji ze Złotowskim udział wziął radny wojewódzki Jerzy Gawęda - Naszym priorytetem jest wpisanie wpisanie węzła Bydgoszcz do sieci bazowej TEN-T, o co interpelowałem do marszałka i przyjmuje z zadowoleniem, że po naciskach z różnych stron marszałek uznał, że budowa węzła w Emilianowie jest też priorytetem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja