Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPrezydent Andrzej Duda ogłosił wybory do Parlamentu Europejskiego

Prezydent Andrzej Duda ogłosił wybory do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 25 luty 2019 18:07
Prezydent Andrzej Duda ogłosił wybory do Parlamentu Europejskiego Fot. KPRP

O tym, że wybory europejskie odbędą się 26 maja powszechnie było wiadomo już od dawna. Formalności musiało się jednak zgodnie z polskim prawem wyborczym stać zadość, dlatego dzisiaj Prezydent RP Andrzej Duda wydał postanowienie o ogłoszeniu terminu wyborów do Parlamentu Europejskiego, wraz z ustaleniem harmonogramu wyborczego.

 

Załącznikiem do postanowienia jest harmonogram czynności wyborczych. Do 6 kwietnia jest czas na zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetów wyborczych. Nazwiska kandydatów powinny być znane do 16 kwietnia, gdy minie termin rejestracji list.

 

Moment wydania postanowienia przez prezydenta, uznawany jest również za oficjalny początek kampanii wyborczej. Zakończy się ona w piątek 24 maja, po której do momentu zakończenia głosowania w niedzielę 26 maja, obowiązywać będzie cisza wyborcza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja