Jesteś tutaj: Home

Czy problemy w Maksymilianowie opóźnią budowę S-5?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 28 wrzesień 2016 10:14

Gościem dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był regionalny przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Jagodziński, który przedstawił informację dotyczącą realizacji dróg ekspresowych w naszym regionie. Po jednym z pytań przyznał on, iż pojawiły się problemy przy realizacji Węzła Maksymilianowo, na dzisiaj jednak nie widzi przesłanek, aby doprowadzić miało to do opóźnienia zakończenia kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S-5. Droga ta ma zostać zakończona w 2019 roku.

Radny Rafał Piasecki pytał, dlaczego nie złożono wniosków do wojewody o wydanie decyzji ZRID dla wszystkich 7 odcinków. Dyrektor Mirosław Jagodziński poinformował, że pojawił się problem tylko na jednym z odcinków.

 

- Nie złożono na jeden odcinek, bo wiąże się z inwestycjami PKP, chodzi o Węzeł Maksymilianowo – wyjaśniał dyrektor Jagodziński - PKP w kwietniu zmieniło nam warunki budowy. Ta różnica ma swój skutek finansowy, wykonawca wycenił go na 70 mln zł.

 

Jak wyjaśnił Jagodziński, na najwyższym szczeblu musi teraz zapaść decyzja, czy koszt ten pokryty zostanie z funduszu drogowego czy kolejowego.

 

- Wydaliśmy polecenie wykonawcy, aby podzielił inwestycje na odcinki, aby zacząć realizować to co może być realizowane – poinformował radnych przedstawiciel GDDKiA - Na razie nie mamy przesłanek, abym mógł państwu powiedzieć o opóźnieniach.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów