Jesteś tutaj: Home

Pobierz aplikację mogącą uratować życie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 12 lipiec 2016 15:39

Pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, po części w ramach społecznej pracy po godzinach, opracowali aplikację mobilną, która ułatwi nam zachowanie się w sytuacjach kryzysowych, gdy potrzebne będzie udzielenie komuś pomocy, bądź dojdzie do aktu terroryzmu lub wycieku niebezpiecznych substancji w wyniku wypadku.

 

We wtorek odbyła się kolejna narada dotycząca bezpieczeństwa w województwie kujawsko-pomorskim – Sprawdzianem dla nas takim większym będą Światowe Dni Młodzieży, w czasie których sprawdzimy współpracę między służbami i funkcjonowanie procedur – wyjaśnia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Pielgrzymi w naszym regionie przebywać będą w dniach 20-25 lipca, następnie wyjadą na południe kraju, gdzie będzie gościł papież Franciszek. W tych dniach spodziewać możemy się nawet kilku tysięcy pielgrzymów.

 

- Wydarzyła się rzecz wspaniała, pojawiła się inicjatywa indywidualnych osób z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Komendy Wojewódzkiej Policji, tworzenia aplikacji, która może ratować życie i pomagać w trudnych sytuacjach – kontynuował Bogdanowicz.

 

Zasady funkcjonowania aplikacji wyjaśniali jej współtwórcy: Krzysztof Wiśniewski z WSPR w Bydgoszczy, podinsp. Tomasz Krajewski z KWP oraz st. post. Szymon Tworowski z KWP. Założenie jest dość proste, aplikacja pierw w kilku prostych wskazówkach ułatwia nam stwierdzenie powstania zagrożenia oraz instruuje jak udzielić pierwszej pomocy, do czasu przybycia pomocy, którą wezwać również ułatwi.

 

 

Aplikacje pobierzemy za pomocą ,,Sklepu Google” na Androida oraz również w wersji na system Apple (w obu wypadkach bezpłatnie). Nazwa aplikacji to ,,Pierwsza pomoc”. Wkrótce dostępna powinna być również strona internetowa - www.kujawsko-pomorska.gov.pl

 

Posiada ona wbudowaną wersję w języku angielskim, aby była przyjazna również dla obcokrajowców.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy