Jesteś tutaj: Home

Na wiwatowanie pieniądze zawsze się znajdą

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne wtorek, 07 czerwiec 2016 10:53

W poniedziałek 6 czerwca odbywały się w Toruniu kulminacyjne obchody święta województwa kujawsko-pomorskiego. Pierw była uroczysta sesja Sejmiku Województwa na której honorowe obywatelstwo odebrał znakomity pianista z Nakła nad Notecią Rafał Blechacz, uczeń Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Później w toruńskich Jordankach zabrzmiał koncert ,,Cztery pory roku” Vivaldiego z udziałem światowej sławy skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki i Cappeli Bydgostensis.

 

Część radnych wojewódzkich, z którymi rozmawialiśmy zadziwiał jednak rozmach w wydawaniu pieniędzy przy świętowaniu ,,pasma sukcesów kujawsko-pomorskiego”. Samorząd Województwa jest właścicielem kilku instytucji kultury m.in. Opery Nova w Bydgoszczy, czy teatru znajdującego się naprzeciwko Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zamiast po mniejszych kosztach zorganizować obchody w którejś z tych instytucji, zdecydowano się wynająć od Miasta Torunia Jordanki.

 

W kujawsko-pomorskim na wiwatowanie pieniądze zawsze się jak widać znajdą. Jeszcze kilka tygodni temu część samorządowców groziła możliwością rozpadu kujawsko-pomorskiego. Trudnych spraw do dzisiaj jednak nie wyjaśniono i jak gdyby nigdy nic, część wojewódzkich elit przeszła do świętowania. Te problemy będą się jednak nawarstwiać, co skutkować będzie jeszcze bardziej widocznymi ruchami separatystycznymi.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.