Jesteś tutaj: Home

Czy Sejm zablokuje przyjęcie imigrantów?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 07 luty 2016 19:00

W najbliższym tygodniu Sejm zająć ma się projektem uchwały przygotowanym przez posłów Ruchu Narodowego i popartym przez klub Kukiz15, który miałby wezwać premier Beatę Szydło do wycofania się z zobowiązań poprzedniego rządu.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wzywa rząd premier Beaty Szydło do zmiany stanowiska Polski w sprawie migrantów przybywających do Unii Europejskiej z obcych kręgów kulturowych – czytamy w projekcie uchwały.

 

Pod tym projektem podpisał się m.in. bydgoski poseł Paweł Skutecki. Reprezentantem wnioskodawców jest były przewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki. Projekt do Sejmu trafił już w połowie listopada, ale dopiero teraz marszałek zdecydował się poddać go pod obrady plenarne.

 

Przyjęcie tej uchwały miałoby być ważnym argumentem dla polskiego rządu, aby na forum Unii Europejskiej wycofać się z deklaracji premier Ewy Kopacz. Klub poselski Kukiz15 zainicjował również zbiórkę podpisów o rozpisanie referendum w sprawie imigrantów.

 

26 listopada projekt uchwały opiniowała Komisja do Spraw Unii Europejskiej, która wnioskuje do Sejmu o odrzucenie propozycji. Wówczas od głosu wstrzymali się posłowie PiS, którzy mogą w najbliższym tygodniu zmienić zdanie.

 

Przeciwnicy tej inicjatywy uważają, iż wycofanie się z zobowiązań poprzedniego rządu sprawi, iż Polska nie będzie poważnie traktowana na szczeblu europejskim oraz utrudnić może dostęp do funduszy unijnych.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.