Jesteś tutaj: Home

Świecie również chce pomóc rodzinie z Donbasu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 30 styczeń 2016 11:05

Wczoraj informowaliśmy o deklaracji prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, który wyraził możliwość bezpłatnego użyczenia mieszkania na okres 3 lat, dla jednej z rodzin ewakuowanych z objętego wojną Donbasu. Bydgoszcz już dwóm rodzinom ze wschodniej Ukrainy pomogła. Do wojewody spłynęły kolejne deklaracje pomocy.

Czteroosobową rodzinę przyjąć chciałby również burmistrz Świecia. Oprócz zapewnienia noclegu świecki samorząd deklaruje chęć pomocy przy znalezieniu zatrudnienia.

 

Przedsiębiorca z gminy Gruta pod Grudziądzem wyraził chęć zatrudnienia do pracy kierowców posiadających uprawnienia prawa jazdy kat. C i E. Ewakuowaną rodzinę chce przyjąć również jeden z mieszkańców Chełmna.

 

Pod koniec listopada z objętego działaniami wojennymi Donbasu ewakuowano 177 osób polskiego pochodzenie. Przebywają oni obecnie w obozie dla uchodźców, wojewodowie proszą o pomoc samorządy, aby mogli oni rozpocząć normalne życie.

 

Każdy kto chciałby pomóc powinien swoją ofertę kierować mailowo do Urzędu Wojewódzkiego na adres – wsoc_sekretariat@bydgoszcz.uw.gov.pl

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy