Jesteś tutaj: Home

Młodzieżowe Koło PO odpowiada na apel Kcyni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 28 grudzień 2012 13:29

Pod koniec listopada Rada Miejska w Kcyni wystosowała apel o podjęcie wszelkich działań przewidzianych w prawie, mających doprowadzić do rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Bydgoszcz – Szubin - Kcynia – Gołańcz.

Apel ten kierowany był głównie do marszałka województwa, ministerstwa transportu i samorządowców z zainteresowanych gmin. Przed tygodniem na to stanowisko odpowiedziała Rada Miejska w Szubinie, która wystosowała podobny apel.

 

Widząc nastroje społeczne w powiecie nakielskim i duży problem bezrobocia, poparcia dla działań inwestycyjnych na tej linii kolejowej udzieliło także Młodzieżowe Koło Platformy Obywatelskiej, funkcjonujące w biurze posłanki Iwony Kozłowskiej.

 

Nasze koło w pełni popiera wszelkie inicjatywy mające na celu przywrócenie ruchu na tej trasie. Jest to niezwykle istotne, szczególnie dla osób szukających zatrudnienia, w dodatku wykształconych. Przez trudności w dojazdach mogą oni opuścić określone rejony i przenieść się tam, gdzie takiego problemu nie ma. Bardzo krzywdzące jest ignorowanie sprawy, szczególnie że w tym celu powstają petycje a głos ludzi powinien być najważniejszy.  Nie ma wątpliwości, że wszyscy potrzebujemy pociągów na trasie Kcynia- Bydgoszcz! Jest to kluczowe zadanie w ramach strategii rozwoju województwa – czytamy na stronie internetowej koła.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)