Jesteś tutaj: Home

Marszałek przyznał, że z transparentnością jego urzędu było coś nie tak

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 22 grudzień 2015 10:05

W poniedziałek Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego został ubogacony o zaległe zarządzenia – niektóre na publikację czekały półtora miesiąca. Stało się to po wystąpieniu radnego Romana Jasiakiewicza na sesji Sejmiku.

O braku transparentności Samorządu Województwa pisaliśmy już od dłuższego czasu.

 

- Obserwuje brak transparentności w funkcjonowaniu Samorządu Województwa – odniósł się do pracy Zarządu Województwa radny Roman Jasiakiewicz – W elektronicznym Biuletynie Informacji Publicznej nie są publikowane uchwały Zarządu Województwa i zarządzenia marszałka.

 

Radny Jasiakiewicz zwrócił dodatkowo uwagę na fakt, iż uchwały oraz zarządzenia pozbawione są załączników, co utrudnia pracę samorządom powiatowym i gminnym.

 

Marszałek Piotr Całbecki z radnym nawet nie próbował polemizować – Rzeczywiście z powodów technicznych i organizacyjnych czas publikacji niektórych materiałów wykracza poza termin 3 tygodni.

 

Zapowiedział on przy tym, że załączniki będą sukcesywnie publikowane. Kilkadziesiąt minut po tej dyskusji w BIP Urzędu Marszałkowskiego pojawiły się brakujące dokumenty. Jedno z opublikowanych zarządzeń marszałka datowane jest na 6 listopada, czyli zostało opublikowane dobre 1,5 miesiąca od momentu wydania. Inne z zarządzeń z kolei reguluje zasady udostępniania informacji publicznej. Wynika z niego, że uchwały i zarządzenia w BIP powinny być publikowane niezwłocznie, ale nie później niż 14 dni. Kłóci się to z wypowiedzią marszałka o 3 tygodniach.

 

Być może Zarząd Województwa zdecydował się opublikować zaległe dokumenty, także z powodu interpelacji posła Pawła Skuteckiego, który poprosił o interwencje w sprawie niskiego poziomi transparentności w kujawsko-pomorksim, ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka.

 

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów