Jesteś tutaj: Home

Zadłużenie województwa bliskie dopuszczalnego poziomu

Napisał  Opublikowano w Regionalne czwartek, 17 grudzień 2015 00:11

W poniedziałek Sejmik będzie uchwalał budżet województwa na rok 2016. Planuje się, że w przyszłym roku wydamy dokładnie tyle samo pieniędzy ile wpłynie do kasy województwa. Mamy zatem po raz pierwszy od dłuższego czasu do czynienia z budżetem zbilansowanym. Zdaniem opozycji jest to jednak budżet stagnacji, a nie rozwoju.

Dochody w roku 2016 projekt budżetu przewiduje na poziomie 788 mln i 680 tys. zł, czyli będą one mniej więcej dwukrotnie mniejsze od budżetu miasta Bydgoszczy. Tyle samo też pieniędzy ma zostać wydane. Główne wydatki pójdą na dotację do połączeń kolejowych 96,9 mln zł.

 

-Widzę podobną sytuację jak w ubiegłym roku. To nie jest budżet rozwojowy, a stagnacyjny. Nie widać tutaj możliwości poprawy sytuacji makroekonomicznej kujawsko-pomorskiego na tle innych województw – ocenia projekt budżetu radny Andrzej Walkowiak - Można zauważyć także liczne akcenty lepszego traktowania wschodniej strony województwa, w szczególności przy infrastrukturze i kulturze.

 

Wraz z budżetem radni będą przyjmować Wieloletnią Perspektywę Finansową dla województwa. Regionalna Izba Obrachunkowa przygotowany projekt ocenia pozytywnie, ale zwraca uwagę na niebezpieczeństwo przekroczenia dopuszczonego w ustawie poziomu zagrożenia. RIO uważa, że granica pomiędzy wskaźnikiem planowanej łącznej kwoty zobowiązań a dopuszczalnym wskaźnikiem w latach 2016-2019 będzie bardzo niska, dlatego zaleca się szczególne monitorowanie poziomu zagrożenia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy