Jesteś tutaj: Home

Oceniamy radnych Sejmiku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 24 listopad 2015 21:35

Rok kadencji Sejmiku Województwa za nami. Od wielu lat zachodnia część województwa wydaje się marginalizowana przez Zarząd Województwa, czemu współwinni są radni. Wydaje się, że w obecnej kadencji mamy dość dobrą reprezentację, jeżeli porównamy z poprzednimi, ale cały czas politycznie ta część województwa jest marginalizowana.

 

Przygotowaliśmy swego rodzaju ranking radnych wojewódzkich, w którym wyróżniamy pracujących dla swoich wyborców najlepiej oraz najgorzej. Oceniamy tylko i wyłącznie radnych z okręgów nr 1,2 i 5 (zachodnia część kujawsko-pomorskiego). Jest to nasz redakcyjny subiektywny ranking.

 

Pozytywnie wyróżnieni:

1.Roman Jasiakiewicz – najbardziej aktywny radny tej kadencji. Na każdą sesję przygotowany, aktywne upomina się o sprawy Bydgoszczy, punktując błędy Zarządu Województwa. Na Sejmiku stara się promować probydgoskie inicjatywy.

2.Andrzej Walkowiak PiS – drugi najbardziej aktywny radny. Aktywnie zabiega o sprawy Bydgoszczy i promuje inicjatywy probydgoskie.

3.Marek Witkowski PiS – związany z ziemią sępoleńską. Upomina się o sprawiedliwsze traktowanie mieszkańców okręgów w północno-zachodniej części województwa.

4.Michał Krzemkowski PiS – domaga się sprawiedliwego traktowania Bydgoszczy, choć mógłby to robić dużo aktywniej

4.Dorota Jakuta PO – podobnie jak Krzemkowski zabiera okazyjnie głos w bydgoskich sprawach.

5.Ryszard Kierzek PSL – radny co prawda głosuje zgodnie z linią koalicji rządzącej, na naszą uwagę zasłużył jednak dzięki dużemu zaangażowaniu w problematykę rolniczą.

 

Negatywnie wyróżnieni:

Elżbieta Piniewska PO – radna reprezentująca Inowrocław, która bezkrytycznie popiera politykę koalicji, nie zważając na marginalizowanie jej miasta chociażby przy organizacji transportu publicznego.

Zbigniew Pawłowicz PO – od kilku dni poseł. Jego negatywna ocena związana jest głównie z tym, że kandydując do Sejmiku mówił o zmianie układu sił politycznych w województwie dzięki czemu PO uzyskała w Bydgoszczy nie najgorszy wynik. W Sejmiku te oczekiwania już zawiódł, będąc mało aktywnym radnym.

Adam Banaszak PiS (zawieszony) – poza tym, że nic nie wnosi, to można odnieść wrażenie, że patrzy przede wszystkim na możliwe korzyści z dobrych relacji z marszałkiem, co jest zresztą jedną z przyczyn jego zawieszenia przez władze PiS.

Dariusz Kurzawa PSL – jako wicemarszałek może znacznie więcej niż zwykły radny. Nie wykorzystuje jednak tego.

Paweł Knapik PO – lubi krytykować opozycję i bezkrytycznie popiera działania Zarządu Województwa.

 

Bez oceny:

Tadeusz Zaborowski PSL, Marek Domżała PSL, Agnieszka Kłopotek PSL, Jarosław Katulski PO, Eligiusz Patalas PSL

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.