Jesteś tutaj: Home

Tak ślubowali nasi posłowie – relacja filmowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 13 listopad 2015 18:46

W czwartek po raz pierwszy zebrał się Sejm VIII kadencji. Tego dnia wszystko się konstytuowało, obrady przebiegały w dość nietypowy sposób, gdyż miało miejsce kilka długich przerw. Nie było zatem atmosfery, aby móc rozmawiać na poważnie o sprawach naszego regionu. Prezydent Andrzej Duda wyraził wielką radość wobec faktu, iż pracę rozpoczynało wielu młodych posłów, którzy we współpracy z doświadczonymi parlamentarzystami mogą zrobić wiele dla Polski.

- Tu w wysokiej izbie bez wątpienia wszyscy jesteśmy patriotami – mówił prezydent Andrzej Duda.

 

Głównym bohaterem tego dnia był jednak marszałek senior Kornel Morawiecki, założyciel w przeszłości Solidarności Walczącej, który wygłosił poruszające przemówienie - Żyjemy nie tylko dla siebie, żyjemy i umieramy dla innych – mówił. Morawiecki podkreślał, że Polska istnieć musi dla świata, aby łączyć cywilizację zachodnią z wschodnią.

 

Z naszego okręgu pracę w Sejmie rozpoczyna dwóch posłów młodego pokolenia Paweł Skutecki i Łukasz Schreiber.

 

- Bez wątpienia dotychczas w moim życiu było to najważniejsze wydarzenie, bo w pełni, w 100%, pracuje od dzisiaj dla Ojczyzny – powiedział nam po złożeniu ślubowania Skutecki. Zapowiedział on walkę o wprowadzenie tzw. pakietu odłużeniowego, aby pomóc Polakom wyjść z łańcuchów niemożliwego do spłacenia zagrożenia. Skutecki chce się tutaj wzorować funkcjonującym w Wielkiej Brytanii prawem. Parlamentarzysta zadeklarował także zainteresowanie ważnymi dla naszego rozwoju inwestycjami infrastrukturalnymi.

 

W komisji samorządu terytorialnego ma nadzieje pracować z kolei poseł Łukasz Schreiber – To chyba dla każdego parlamentarzysty jest ważny dzień w życiu, a zwłaszcza dla nowych, takich jak ja.

 

Schreiber deklaruje, że jeżeli uda mu się zostać członkiem komisji samorządowej, to będzie dbał o korzystne dla Bydgoszczy prawo.

 

Ślubowaniu posłów przysłuchiwali się przedstawiciele duchowieństwa, w tym proboszcz bydgoskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim ks. Roman Kneblewski.

 

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa